1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Melikgazi’de konuşma bozukluğuna son
Melikgazi’de konuşma bozukluğuna son

Melikgazi’de konuşma bozukluğuna son

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürlüğü bünyesine Konuşma Bozuklukları Eğitim Kursu'nun verileceğini söyledi.

A+A-

3 ay gibi kısa bir sürede kekemelik, hızlı konuşma, tutukluluk ve artikülasyon problemleri ile verilen eğitim sonucunda konuşma bozukluğunu giderileceğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, kursların 30'ar kişilik iki grup halinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uzman konuşma terapisti tarafından eğitim verileceğini kaydetti.

Konuşma Bozuklukları Eğitim Kursu'nda kekemelik, hızlı konuşma, tutukluluk ve artikülasyon problemi olan 5 yaşından 60 yaşına kadar eğitim verileceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç "Kursiyerler, ortalama 15 gün aralıksız her gün beş saat kurs verilecektir. Ardından üç ay boyunca takip ve kontrol dönemi başlıyor. Yani Eğitimin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla kontroller kurs sonrasında da devam edecektir. Binlerce insanın konuşma bozukluğu sebebiyle iş ve sosyal yaşamında büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Kekemelik sebebiyle insanlar işlerinde başarılı olamıyor. Çocuklarımız kendilerini sağlıklı ifade edemiyor ve sosyal çevrelerinden uzaklaşıyor. Bu sorunu yaşayan hemşerilerimiz sorunlarına kesin çözüm buluyoruz" dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Konuşma Bozuklukları Eğitim Kursu ile hemşerilerine önemli bir hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT