1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Memnun: İlk hedefimiz çeyrek final
Memnun: İlk hedefimiz çeyrek final

Memnun: İlk hedefimiz çeyrek final

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nın hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başantrenörü Ekrem Memnun, ilk hedeflerinin çeyrek final şansını yakalamak olduğunu bildirdi.

A+A-

 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nın hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başantrenörü Ekrem Memnun, ilk hedeflerinin çeyrek final şansını yakalamak olduğunu bildirdi.

Memnun, Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan röportajında, olimpiyat oyunları hazırlıklarını Slovenya'da sürdüklerini, 15 kişilik kadroyu 12'ye düşüreceklerini belirtti.

Oyuncularının iyi durumda olduğunu ve esas yüklemeyi burada yapacaklarını aktaran Memnun, "Oyuncularımın dünyaya Türkiye'nin adını bir kez daha ezberlettirmek amaçları var. Oyuncularım Rio'ya sadece öylesine gitmek için değil, başarılı olmak için gidiyorlar. Ben de genel atmosferden ve oyuncuların bu yaklaşımından çok memnunum. Bir iki ufak sakatlık dışında olumsuz bir şey yok." ifadelerini kullandı.

Brezilya'ya 12 oyuncu ile gideceklerini, bu nedenle kadrodan elenecekler olacağını vurgulayan başantrenör Memnun, şunları kaydetti:

"Maalesef olimpiyat komitesi 12 oyuncuyu kabul ediyor. Rio'ya Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek 12 oyuncuyu götürmeye çalışıyoruz. En iyi takımı seçmeye çalışıyoruz. Kampta 15 oyuncu var. Teknik kadro olarak en doğru kararı vermeye çalışıyoruz. Oraya Fransa'daki 12 kişilik kadro ile de gidebiliriz, farklı bir kadro ile de. Rakipleri analiz etmeye başladık. Oradaki takımların yapısına göre de oyuncu seçimi yapabiliriz. Henüz bir karar vermedim. Ama neresinden bakarsak bakalım oyuncu için zor bir durum tabi."

Ekrem Memnun, Slovenya kampında 16 ve 17 Temmuz'da Fransa ile iki hazırlık maçı oynayacaklarını, sonrasında Sırbistan'da bir turnuvaya katılacaklarını belirtti. Memnun, Rio'ya gitmeden önce de İstanbul'da bir ya da iki hazırlık maçı daha oynamayı planladıklarını anlattı.

HABERE YORUM KAT