1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Meral Akşener'in danışmanı FETÖ'cü çıktı
Meral Akşener'in danışmanı FETÖ'cü çıktı

Meral Akşener'in danışmanı FETÖ'cü çıktı

TBMM'den ihraç edilen 41 personel arasında MHP'li muhaliflerden Meral Akşener'in danışmanı Esma Bekar'ın da yer bulduğu ortaya çıktı.

A+A-

OHAL kararnameleriyle kamu kurumlarından tasfiye edilen FETÖ üyeleri, ihraç ve men edilmeden önce 16 kritere tabii tutuluyor. Bakanlıklarda oluşturulan komisyonlar, kurunun yanında yaşın da yanmaması için değerlendirmelerini bu kriterler çerçevesinde yapıyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan 672 sayılı KHK ile 41 TBMM çalışanı ihraç edilmişti. Bu listede, MHP'li muhaliflerden Meral Akşener'in danışmanı Esma Bekar'ın da bulunduğu öğrenildi.

esma-bekar.jpg

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın başmüşaviri Cemal Öztaş ile İhsan Özgen, Cemil Tutal, Hasan Erikli olmak üzere üç başkan yardımcısı da ihraç edilenler arasında. İhraç edilenler arasında eski Meclis Başkanı Bülent Arınç döneminde işe alınan bir yakının da bulunduğu kaydediliyor.

Başbakanlık'tan da birçok personel memuriyetten atıldı. Atılanlar arasında Başbakanlık Müşaviri kadrosuyla tercüman olarak görev yapan Mehmet Abdullah Canbek de yer aldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT