1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Meydanlar halkla coştu, Torku ile doydu
Meydanlar halkla coştu, Torku ile doydu

Meydanlar halkla coştu, Torku ile doydu

A+A-

Türkiye, 15 Temmuz'da tarihinin en uzun, en karanlık gecesini yaşadı. Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri, asker kıyafetleriyle bu ülkenin gerçek sahibine, millete kurşun sıktı, bomba yağdırdı. Darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren cuntacılara direnen, vatan ve özgürlük uğruna canlarını ortaya koyan Türk halkı, eli kanlı teröristlere fırsat vermedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak sokaklara dökülen vatandaşlar, Türkiye’nin dört bir yanında her gün demokrasi nöbeti tutuyor. Konya Şeker’in gıda markası Torku da Konya’nın yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Karaman ve Amasya’daki özgürlük bekçilerini yalnız bırakmadı, meydanlarda toplanan vatandaşlara patates, ayran ve atıştırmalıklardan oluşan çeşitli ikramlarda bulundu.

 

15 TEMMUZ’DA BİR DESTAN YAZILDI

Türkiye, 15 Temmuz’da tarihinin en kanlı gecelerinden birini yaşadı. Kirli emellerine ulaşmak için şanlı Türk ordusunun silah ve araçlarını gasp eden Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri, milyonlarca insanın geleceğini hedef aldı.

15 Temmuz'da Türk milleti bir destan yazdı ve Türkiye'de demokrasiye, milli iradeye sahip çıktı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi ve halkın asil duruşuyla bu alçak girişim bertaraf edildi. Ecdadının kahramanlık öyküleriyle büyüyen Türk halkı, o gece bir kez daha tarihe geçti. Üstelik hiçbir silahı olmadan, tanklara, savaş uçaklarına, helikopterlere meydan okuyan; vatan uğruna canlarını ortaya koyan vatandaşlar, Türkiye’nin kaderine yön verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara dökülen Türk halkı, tıpkı ataları gibi esaret altında yaşamayı değil, şehadet şerbetini içmeyi tercih etti.

3-037.jpg

TORKU, DEMOKRASİ NÖBETÇİLERİNİN YANINDAYDI

15 Temmuz’dan bu yana meydanlar, demokrasi ve özgürlük olmadan yaşanılmayacağını haykıranlarla doldu. Türk halkı; Cumhuriyet’e ve ülkesine sahip çıktığını tüm dünyaya gösterdi. Konya Şeker’in gıda markası Torku, sabahın ilk ışıklarına kadar meydanlarda nöbet tutan, milli iradeye sahip çıkan, darbeye hayır diyen vatandaşları ilk günden beri yalnız bırakmadı. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Karaman ve Amasya’daki demokrasi neferlerine patates, ayran ve atıştırmalıklardan oluşan çeşitli ikramlarda bulundu.

2-044.jpg

“KESİNTİSİZ DEMOKRASİ, KESİNTİSİZ ENERJİ”

Konya Şeker; Konya Mevlana Meydanı, Karaman Ak Tekke Meydanı, İstanbul Kısıklı, Ankara Kızılay Meydanı, İzmir Konak ve Amasya’daki milli irade nöbetçilerine Torku ürünlerini dağıttı. “Kesintisiz Demokrasi, Kesintisiz Enerji” sloganıyla hareket eden Torku’nun yetkilileri, amaçlarının milletin, millet iradesinin, demokrasinin, üretimin, üreticinin, Türkiye’nin kalkınmasının yanında olduklarını teyit etmek olduğunu belirttiler.

İlk andan itibaren meydanlarda konuşlanıldığını ifade eden yetkililer, “Torku, bu milletin gen kodlarıyla oluşmuş bir markadır ve milletin yanında yer alması kadar doğal bir şey yoktur” dediler.

1-161.jpg

“TORKU, MİLLETİN MARKASI”

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un da katıldığı dağıtım programlarında Torku stantlarına, zaman zaman belediye başkanları, siyasetçiler ve ünlüler de gelerek demokrasi nöbetçilerine ikramlarda bulundu.

Görüşlerini aldığımız vatandaşlar, Torku’nun, milletin markası olma unvanını, son tutumu ile net bir şekilde ortaya koyduğunu vurguladı.

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT