1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meydanlarda 'demokrasi nöbeti' devam ediyor
Meydanlarda 'demokrasi nöbeti' devam ediyor

Meydanlarda 'demokrasi nöbeti' devam ediyor

Yurt genelinde vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek için gerçekleştirdiği demokrasi nöbetini sürdürüyor.

A+A-

Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Kastamonu

Kastamonu'da vatandaşların, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, sloganlar atarak darbe girişiminde bulunanlara tepki gösterdi.

Meydanda kurulan dev ekrandan 15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı slayt gösterisini izleyen vatandaşlar, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden ve yaralananlar için dua etti.

Çanakkale

Çanakkale'de, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

İskele Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak, darbe girişimine tepki gösterdi. 

Şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlara, hayırseverler tarafından pilav, ayran, lokma ve su ikram edildi.

Ordu ve Giresun

Ordu ve Giresun'da, vatandaşların, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etmeyi sürdürdü.

Din görevlileri, yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti. Kurulan ekrandan darbe girişimine ilişkin görüntülerin yansıtıldığı protestoda, mehter takımı da gösteri sundu. 

Mersin

Mersin'de vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, alana kurulan ekrandan, bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dinledi.

Kütahya

Kütahya'da ve Bilecik'te, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor. 

Kütahya'da vatandaşlar, kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak ellerinde Türk bayraklarıyla Zafer Meydanı'na gitti.

Bilecik

Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, "demokrasi nöbeti"nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, şarkı ve şiirlere eşlik etti.

Kırklareli

Kırklareli'nde vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" devam ediyor. 

Vilayet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla çeşitli sloganlar attı.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz de meydana geldi. 

Protokol üyeleri ile vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon kanalında katıldığı programı izledi.

Bursa

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar tarafından başlatılan demokrasi nöbeti sürüyor. 

Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türk bayraklarıyla toplanan binlerce kişi, FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen aleyhine slogan attı. Bazı vatandaşlar ise Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturdu.

Meydan ve çevresindeki yeşil alanlarda nöbete devam eden katılımcılar, alana kurulan dev ekranlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayınlanan açıklamalarını izledi. Vatandaşlar daha sonra Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyerek, darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti. 

Karabük

Karabük'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar demokrasi nöbetine devam ediyor.

Kent Meydanı'nda ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla toplanan binler, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.

Şiirlerin ve İstiklal Marşı'nın okunduğu alanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgilerini ifade eden vatandaşlar FETÖ aleyhine slogan attı.

HABERE YORUM KAT