1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Midyatlılardan terör örgütü PKK'ya tepki
Midyatlılardan terör örgütü PKK'ya tepki

Midyatlılardan terör örgütü PKK'ya tepki

Mardin'in Midyat ilçesinde vatandaşlar, emniyet müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.

A+A-

İlçede önceki gün teröristler tarafından bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğüne düzenlenen 2'si kadın 3 polisin şehit olduğu, 3 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin yaralandığı saldırıyı dün yürüyüşle protesto eden Midyatlılar terör örgütünün birlik ve kardeşliği bozmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Saldırıda iş yeri kullanılamaz hale gelen esnaf Serdar Atlı, dükkanına ''Vatan sağ olsun'' yazılı pankart asarak teröre tepkisini gösterdi.

Geçen yıl ilçede yaşanan terör saldırılarına karşı iş yerlerini gece yarısına kadar açık tuttuklarını anımsatan Atlı, halkla el ele vererek terörden korkmadıklarını gösterdiklerini belirtti.

Atlı, Türkiye'nin bir bütün olduğuna değinerek, "Ramazanı huzur içerisinde geçireceğimizi düşünürken bu patlama oldu. Şehit olan 3 polis müşterimdi. Her gün yüz yüze baktığımız insanlardı. Ramazan gününde bu yapılır mı? Bunlar insan değil. Dik duruşumuzu sergileyeceğiz. Bundan sonra da halkın birlik ve beraberliği ile bu işin üstesinden geleceğiz." ifadelerini kullandı.

"Allah bunu yapanların yanına koymasın"

Patlama sırasında 2 çocuğu yaralanan Fahriye Ertürk de emniyetin karşısındaki evlerinde çocukları ile oynadığı sırada şiddeti bir patlama olduğunu dile getirdi.

Cam kırıkları, taş, kapı ve pencerelerin üzerlerine geldiğini kaydeden Ertürk, koşarak evden çıktıklarını anlattı.

Ertürk, "Dehşeti yaşadık. Çocuklarım hayatları boyunca unutamayacakları bir korku yaşadılar. Allah bunu yapanların yanına koymasın. Hakkımızı helal etmiyoruz. Bunu yapanlar insan değil.'' diye konuştu.

Vatandaşlardan Sinan Bakır Arpacı ise ilçedeki saldırının ardından oğlunun kendisini araması üzerine Şanlıurfa'dan geldiğini aktararak, "Ev savaş alanına dönmüştü. Bunu yapanları Allah'a havale ediyoruz. Hamile kadın polis şehit oldu. Bu insanlık mıdır? Bunu yapanlar insan değil, canidir. Müslümanlar kardeştir ama bunlar başka şeyin peşindeler.'' dedi.

"Her zaman terörün karşısında olacağız''

Midyat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Demirdağ ise saldırıyı şiddetle kınadıklarına dikkati çekerek, saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Patlamayı 3 kilometre uzaktaki evinden duyduğunu anlatan Demirdağ, "Her zaman terörün karşısında olacağız. Ramazan ayında bu katliamı Müslüman olan yapmaz, Terör örgütüne nefretimizi duyurmak için yürüyüş düzenledik." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT