1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Milletimiz hiçbir esarete boyun eğmeyecektir'
'Milletimiz hiçbir esarete boyun eğmeyecektir'

'Milletimiz hiçbir esarete boyun eğmeyecektir'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bizim milletimiz hiçbir esarete boyun eğmemiştir ve bundan sonra da eğmeyecektir çünkü milletimiz daima hür yaşadı ve hür yaşayacaktır. Şanlı bayrağımız ilelebet bu topraklarda dalgalanacaktır." dedi.

A+A-

Büyük Taarruz'un 94. yıl dönümü dolayısıyla Şuhut ilçesindeki Şehir Stadyumu'nda düzenlenen törene katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Ağustos 1922'de Akşehir'deki karargahını Şuhut'a taşıdığını, "Hacı Veliler" denilen konakta kalıp, Büyük Taarruz planlarını yaptığını söyledi.

Bazı kesimlerin yıllardır Türkleri Anadolu topraklarından atmak için mücadele ettiğini dile getiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Bu kahraman millet, topla, tüfekle, silahla yenilemez. Batılı ülkeler, 1699 Karlofça Antlaşması'ndan sonra bu milleti silah gücüyle yenemeyeceklerini anladıkları için 'şark meselesi' adı verilen birtakım planlar yaptı. Önce '93 Harbi' denilen 1877-1878 yıllarında Osmanlı Rus harpleri, akabinde Trablusgarp Harbi, Balkan Harpleri, Çanakkale Destanı, akabinde İstikbal Harbi'nde hakikaten milletimiz pek çok harplerde canını dişine takarak ve vatanını, bayrağını korumak için canlarını seve seve feda ederek çarpıştı ama Anadolu, gerçekten yiğitlerini, evlatlarını yitirdi. Yoksulluğa büründü."

Türk milletinin dünyanın en kahraman milleti olduğunu vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bizim milletimiz hiçbir esarete boyun eğmemiştir ve bundan sonra da eğmeyecektir çünkü milletimiz daima hür yaşadı ve hür yaşayacaktır. Şanlı bayrağımız ilelebet bu topraklarda dalgalanacaktır. Gençler, siz İstanbul'un fethinin 600. yılını 2053 yılında kutlayacaksınız. işte o tarihte Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer alacaktır. Şunu unutmayın, büyük hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir."

15 Temmuz darbe girişimi

Eroğlu, 15 Temmuz'da da kendilerini "bir dolara satmış" bazı hainlerin Türkiye'yi parçalamak ve Suriye'ye çevirmek için darbe girişiminde bulunduğunu hatırlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"TBMM bombalandı. Cumhurbaşkanımızın Külliyesi ile pek çok yer bombalandı. Özellikle helikopterden, tanktan ve tabancalardan ateş edildi. Bu hain ve kanlı darbe girişimi, asil milletimizin kahramanlığı ile Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Bakanlar Kurulu, tüm siyasi partilerimiz ve 79 milyon vatandaşımızın kararlılığı neticesinde püskürtüldü.

Kahraman ordumuz sınırımızı kontrol etmek için Suriye'ye tanklarıyla beraber girdi. Zafer temenni ediyoruz."

HABERE YORUM KAT