1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Milli Savunma Komisyonu üyelerinden taziye ziyaretleri
Milli Savunma Komisyonu üyelerinden taziye ziyaretleri

Milli Savunma Komisyonu üyelerinden taziye ziyaretleri

TBMM Milli Savunma Komisyonu üyeleri, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında darbecilerin hedefi olan Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti

A+A-

ANKARA (AA) - TBMM Milli Savunma Komisyonu üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında darbeci askerlerin hedefi olan Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Emniyet Özel Harekat Daire Başkanlığına taziye ziyaretinde bulundu.

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt ve milletvekillerini, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı karşıladı.

Korgeneral Aksakallı komisyon üyelerini, Özel Kuvvetler Komutanlığını teslim almak üzere gelen Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vuran Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edildiği alana götürdü. Komisyon üyeleri, camla muhafaza altına alınan alanda şehit Halisdemir için dua etti.

Komisyon üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Korgeneral Aksakallı, ardından milletvekillerine 15 Temmuz gecesi yaşananlara ilişkin bilgi verdi.

Komisyon üyeleri, bordo berelilerin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti.

Buradaki incelemeler sırasında komisyon üyelerine, Özel Harekat Daire Başkan Yardımcısı Mahmut Yenikalaycı eşlik etti.

Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy'u ziyaret eden milletvekilleri, darbe girişimi sırasında jetlerin bombaladığı Özel Harekat'ta şehit düşen polisler için Aksoy'a başsağlığı dileklerini iletti.

Komisyon üyeleri, daha sonra İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı Bakanlık'ta ziyaret ederek, şehit polisler için taziyelerini iletti.

 

HABERE YORUM KAT