1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milyonlar sosyal medyada Erdoğan'ı takip etti
Milyonlar sosyal medyada Erdoğan'ı takip etti

Milyonlar sosyal medyada Erdoğan'ı takip etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasından kesitlerin paylaşıldığı 4 dilden tweetler, milyonlarca kişiye ulaştı. Erdoğan​'ın Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça paylaştığı mesajlar, toplamda 13 milyon 360 bin kez görüntülendi. ​​

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York kentinde düzenlenen 71. BM Genel Kurulu'nda konuştu. "Dünya 5'ten büyüktür" sözlerini yeniden gündeme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ve mülteciler konusunda da önemli mesajlar verdi. Erdoğan'ın açıklamaları sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar, #ErdoganVoiceofTheOppressed (Mazlumların sesi Erdoğan) etiketiyle Erdoğan'a olan desteklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından kesitlerin paylaşıldığı tweetler de milyonlarca kişi tarafından görüntülendi. Erdoğan'ın Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça paylaştığı mesajlar toplamda 13 milyon 360 bin kez görüntülendi.

Erdoğan'ın Türkçe paylaşılan 12 tweeti 4 milyon 780 bin kez görüntülendi. Sadece bir tweet ise tek başına 1 milyondan fazla görüntülemeye ulaştı.

1-186.jpg

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İngilizce mesajları da gündem olurken, 12 tweet toplamda 3 milyon 330 bin kez görüntülendi. İngilizce bir tweet, 670 bin kişi tarafından görüldü.

2-067.jpg

 

Erdoğan'ın Fransızca tweetleri ise 2 milyon 350 bin görüntüleme aldı. Fransızca tek bir tweet 500 binden fazla görüntülendi.

3-054.jpg

Arapça paylaşılan mesajlarda da toplamda 2 milyon 900 bin görüntülenme gerçekleşirken, tek bir mesajın görüntüleme sayısı 600 bine yaklaştı.

4-041.jpg

HABERE YORUM KAT