1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mim Kemal Öke'nin babası Yılmaz Ali Öke vefat etti
Mim Kemal Öke'nin babası Yılmaz Ali Öke vefat etti

Mim Kemal Öke'nin babası Yılmaz Ali Öke vefat etti

Merhum Öke'nin cenazesi yarın öğle vakti Ihlamurkuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek

A+A-

Siyaset bilimi profesörü Mim Kemal Öke'nin babası, iş adamı Yılmaz Ali Öke, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Prof. Dr. Mim Kemal Öke, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1928 doğumlu olan babasının, alzaymır, parkinson ve astım hastası olduğunu söyleyerek, "Hayatı keyfince yaşadı. Bana en son '80 yıllık ömrümde, her istediğimi yaptım. Mutlu gidiyorum. Hiç pişman değilim yaptıklarımdan. Pek güzel eğlendim hayatta dedi.' demişti. Hayatın keyfini çıkardı." dedi.

Son iki yıl annesinin kalça kırığı sorunu olduğunu kaydeden Öke, "Anneme son iki sene o kadar iyi baktı ki, bence cenneti garantiledi. Kimseye izin vermedi. Ben annemi yanıma alayım dedim. En son kavgamız bu oldu. 'Sen bakamıyorsun, 80 küsur yaşındasın' dedim. Vermem anneni dedi." ifadelerini kullandı.

Mim Kemal Öke, babasının iyi bir balık adam ve iyi bir ahçı olduğunu ayrıca bu yaşına rağmen hala motosiklet kullandığını sözlerine ekledi.

Aynı zamanda Atatürk'ün ünlü doktoru Mim Kemal Öke'nin oğlu olan Yılmaz Ali Öke, yarın öğle namazını müteakip Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

HABERE YORUM KAT