1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Minik güreşçi Öztürk Türkiye Şampiyonu oldu
Minik güreşçi Öztürk Türkiye Şampiyonu oldu

Minik güreşçi Öztürk Türkiye Şampiyonu oldu

Selçuklu'nun minik pehlivanları sezonun son şampiyonasından madalya ile dönmeyi başardı. 53 kg da Ahmet Furkan Öztürk serbest stilde Türkiye ikincisi olurken, greco-romen stilde Türkiye şampiyonu oldu.

A+A-

Türkiye Güreş Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Minik Erkekler Serbest ve Greco-Romen Sitil Güreş Türkiye Şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu yoğun bir katılım ile Antalya İlinde tamamlandı.

Sezonun son şampiyonası olan Minik Erkekler Türkiye Şampiyonasında bu yıl gurup elemeleri yapılmadığından kulüpler yoğun ilgi gösterdi. Bu sezon her şampiyonada başarılı sonuçlar almayı başaran Selçuklu Belediyesi güreş takımı bu şampiyonadan da anlının akı ile çıkmayı başardı.

53 kg da ilk kez mindere çıkan Ahmet Furkan Öztürk hem serbest sitilde hem greco-romen stilde final yapma başarısı yaşadı. Final müsabakasına kadar iki stilde de 4 er maç yaparak finale kalan minik güreşçi serbest stilde final maçında rakibine yenilerek ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Greco-romen stilde rakiplerine göz açtırmayan minik sporcu zirveye çıkmayı başardı. Her iki stilde de göstermiş olduğu üstün performans ile herkesin taktirini kazanan şampiyon güreşçi büyük sevinç yaşattı.

HABERE YORUM KAT