1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Minik Zeynep'in umudu doğacak kardeşinde
Minik Zeynep'in umudu doğacak kardeşinde

Minik Zeynep'in umudu doğacak kardeşinde

Kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 4 yaşındaki Zeynep, doğacak kardeşinden nakledilecek kök hücreyle sağlığına kavuşmayı bekliyor.

A+A-

Kemik iliği hastası 4 yaşındaki Zeynep'in annesi Nurcan Gülcan, kızının hayatını kurtarabilmek için doğum yapacak.

Mustafa ve Nurcan Gülcan çiftinin 4 yaşındaki kemik iliği hastası kızları Zeynep'in sağlığına kavuşması için geçen yıl başlatılan kampanyayla yaklaşık 70 bin kişi kan bağışında bulundu ancak buna rağmen uygun donörbulunamadı.

Minik Zeynep'in tedavisini üstlenen doktorların, kardeşinden kök hücre nakli yapılarak tedaviye devam edilebileceğini belirtmesi üzerine annesi hamile kaldı.

Anne Nurcan Gülcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şu an hamileyim ve yaklaşık 2 hafta sonra doğum yapacağım. İnşallah kızım, kardeşi sayesinde sağlığına kavuşur." dedi.

Baba Mustafa Gülcan ise hastalığın dördüncü evresinde olan kızının yürümesinin çok yavaşladığını, umut olarak da tüp bebek yöntemiyle çocuk beklediklerini kaydederek, "Beklenen bebek kesin çözüm değil. Hücrelerinin tam tutmama ihtimali var. Tüm vatandaşlarımızdan, tekrardan Türk Kızılayı'na giderek kök hücre bağışlamalarını istiyoruz." diye konuştu.

Tek çözüm ilik nakli

Baba Gülcan, doktorların ilik nakli için "tek çözüm" dediklerini ancak sadece bebekle de aşılamayacak bir durumla karşı karşıya olduklarını bildirerek, kızının sağlığına kavuşabilmesi için vatandaşlara kök hücre bağışlama çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT