1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MTSO’dan Başkan Çakır’a teşekkür ziyareti
MTSO’dan Başkan Çakır’a teşekkür ziyareti

MTSO’dan Başkan Çakır’a teşekkür ziyareti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı...

A+A-

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret ederek, 15 Temmuz'da FETÖ tarafından düzenlenen darbe girişimine karşı gösterdiği özveriden dolayı Çakır'a teşekkür etti.

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ziyarette yaptığı konuşmada Türkiye'nin uçurumun kenarından döndüğünü ifade ederek, bu vatanı bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve belediye personellerinin göstermiş olduğu fedakar davranıştan dolayı şükranlarını ifade eden Erkoç, "Allah ülkemizi uçurumun kenarından aldı. Bundan sonra bu tür hain terör örgütü yapılanmalarının ülkemizi bölmeye, parçalamaya gücü yetmeyeceğini milletimiz iradesiyle ve cesaretiyle ortaya koydu. Allah bütün oyunları bozdu. Cumhurbaşkanımızın konuşmasının ardından akın akın meydanları dolduran halk tanklara, mermilere göğsünü siper etti. Bu millet bu birlikteliği, kardeşliği ve necipliği gösterdiği müddetçe hiçbir hain gücün bundan sonra bu milleti bölmeye ve vatansız bırakmaya gücü yetmeyecektir" şeklinde konuştu. Darbe kalkışmasına karşı duran herkese minnettar olduklarını dile getiren Erkoç, "Vatanımızı hainlere teslim etmediler, vatanı böldürtmediler. Biz millet olarak onurumuzu şerefimizi muhafaza ettik. Ama şerefini ve onurunu ayakaltı edenler çıktı. Allah onların cezasını verecektir. Bu hainlerin devlet tarafından da en ağır şekilde cezalandırılacağını bir vatandaş olarak arzu etmekteyim" sözlerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Türk halkının darbe girişimine karşı bir bütün olarak hareket ettiğini kaydetti. Çakır, "15 Temmuz darbe kalkışması bugüne kadar görülmemiş bir darbe girişimidir. Ülkemizin belki savunma mekanizmasını, birliğini ve beraberliğini yok edecek bir darbe girişimiydi. Türk halkının bir bütün olarak hareket etmesi darbenin karşısında durması, Çanakkale ruhu ile hareket etmesi insanların kenetlenmesi bu darbe girişimini başarısızlığa uğratmıştır. Cumhuriyet tarihinde ilk defa böyle bir direniş ortaya koyuldu. Bunun en önemli sebebi Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin dik duruşudur. Halkımız artık bilinçli, Türkiye'de yaşananları, dış siyaseti, bölge siyasetini ve İslam coğrafyasında neler olup bittiğini çok iyi analiz edebiliyor. Ülkemizdeki kalkışmanın sıradan bir oyun olmadığını, perde gerisinde farklı yapıların, üst akılların olduğunu Türk halkı görüyor. Halk büyük bir direnç gösterdi, ülkemiz adına bu sevindirici" ifadelerine yer verdi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Çakır, "Ülkemizin kalkınmasını, güçlenmesini, dünya ekonomisinde ve siyasetinde söz sahibi olmasını istemeyenler var. Önemli olan bizim kenetlenmemiz. Bundan sonraki oyunları da bu birlik ve kardeşlik bozacaktır. En büyük teşekkürü tankların önünde duran, mermilere göğüs geren halkımız hak ediyor. İnşallah bundan sonra askeriyle, siviliyle, güvenlik güçleri ile kenetlenerek ülkemizin geleceğe daha güvenli ilerlemesine katkı sunacağız. Her türlü fitneye karşı, ayrıştırmaya karşı dik ve uyanık olmalıyız. Malatya'da hiçbir görüş ayrılığı olmadan darbeye karşı dik bir duruş sergilendi. Rabbim bizlere bir daha bu günleri yaşatmasın" diye konuştu.

MTSO’dan Başkan Çakır’a teşekkür ziyareti

HABERE YORUM KAT