1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Müftü Hacı Yusuf Gül: Ben herkese hakkımı helal ediyorum
Müftü Hacı Yusuf Gül: Ben herkese hakkımı helal ediyorum

Müftü Hacı Yusuf Gül: Ben herkese hakkımı helal ediyorum

Diyanet İşleri Başkanlığı başkanlık vaizi görevine atanan Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, için veda yemeği düzenlendi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı başkanlık vaizi görevine atanan Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, için veda yemeği düzenlendi.

Kütahya Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki yemeğe Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Aytaç Akgül, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, İl Müftü vekili Veysel Kükrek, Diyanet İşleri Emekli Başkan Yardımcısı Mustafa Kutlu, müftülük personeli, ilçe müftüleri, Din Görevlileri Derneği yönetim kurulu üyeleri ile daire müdürleri katıldı.

Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, kendi isteğiyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nda başkanlık vaizi görevine atandığını belirterek, "Mahkeme kadıya mülk değil derler. Buralar hep gelip geçici. Kütahya'da görev yaptığım süreçte çok güzel dostluklar kazandım. A'dan Z'ye herkese hakkımı helal ediyor, herkesten helallik diliyorum. Hayatta olduğum sürece Kütahya halkının birliği, dirliği, kardeşliği ve huzuru için Yüce Rabbimize niyazda bulunacağım" dedi.

"Müftü Gül ile uyum içeresinde çalıştık"

Kütahya'daki görev süresinde uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "Bugün farklı bir veda yaşıyoruz. Üzülüyoruz ancak edindiğimiz dostluktan dolayı da mutluyuz. Bugüne kadar hocamla gerek eğitim, gerek sosyal yaşantı adına birlik ve beraberlik içerisinde hayırlı işler yaptık. Hocama bugüne kadar Kütahya için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki görevinde Rabbim yar ve yardımcısı olsun, hayırlı işler nasip etsin" diye konuştu.

"Kütahya'daki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum"

Kütahya'ya vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Nasibe inanlardanız. Yiyeceğimiz ekmeğimiz, içecek suyumuz nerdeyse bir şeyler buna vesile olur, bizi oralara götürür. Her bitiş yeni bir başlangıcın, her bir başlangıcın da bitişin işareti. Önemli olan bu kubbede hoş bir seda bırakarak ayrılmak. İnanıyorum ki hocamız da 3 yıla yakın görev yaptığı Kütahya'dan iyi dostluklarla güzel bir seda bırakarak ilimizden ayrılmış olacak. Gittiği yerde de yine güzel dostluklar, güzel tecrübeler edinecek. Kütahya'daki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kısa sayılacak bir süre beraber çalıştık ama gideceği yerde de bir Kütahya dostu olarak yine ilimizin sorunlarını çözeceği bir yerde görev yapacak. Orada da Kütahya'nın sorunlarını çözeceğine eminim" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki protokol üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda başkanlık vaizi görevine atanan Hacı Yusuf Gül'e günün anısına hediye verdiler. (EFE)

Müftü Hacı Yusuf Gül: Ben herkese hakkımı helal ediyorum

HABERE YORUM KAT