1. HABERLER

  2. KONYA

  3. "Muhtarlar bizim uç beylerimizdir"
"Muhtarlar bizim uç beylerimizdir"

"Muhtarlar bizim uç beylerimizdir"

Karatay Muhtarları Afyonkarahisar'da seminerde buluştu.

A+A-

Seminere Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal, Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uzun ve Karatay Muhtarları katıldı. 

Seminerin açılış konuşmasını yapan Konya Karatay ve Tüm İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uzun demokrasinin temelinin muhtarlardan başladığını belirtti. Kendilerine kazandırdığı dernek binası için Başkan Hançerli'ye minnetlerini sunan Uzun; Karatay Belediyesi'nin Türkiye'ye örnek teşkil etmesi gerektiğini vurgulayarak, il dışından Hazreti Mevlana'yı ziyarete gelen muhtarların Muhtarlar Derneği binasını gördüklerinde çok etkilendiklerini dile getirdi. Ardından söz alan Muhtarlar Federasyonu Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal " Muhtarlarımız birlik olur, bilgi birikimlerini birbiriyle paylaşırsalar ve uzlaşmayı yakalarsalar toplumumuz o kadar ileri gider. Muhtarlara önem veren kim olursa olsun yanında aslanlar gibi olacağız ve kol kola gireceğiz. Eğer bir siyasetçi muhtarın koluna giriyorsa o siyasetçi muteberdir; Başkan Hançerli muhtarlarımızın her zaman yanındadır. Kendisine teşekkür ediyorum." dedi. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal'ın ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli "Mahallede, sokakta muhtarlarımız var. Eğer bir hizmet yapılacaksa bu hizmet muhtarlarımızla birlikte yapılacak. Muhtarlar bizim uç beylerimizdir."dedi. 

Karatay Farklı Bir Belediye

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay'ın farklı bir belediye olduğunu söyledi. Başkan Hançerli Karatay Belediyesi'nin kendi bütçesinden asker maaşı ödeyen, nakit yardım yapan, gerçekleştirdiği yatırımların hepsini öz kaynakları ile yapan, borcu olmayan bir belediye olduğunu vurgulayarak; bunun iyi bir hesaplama ve Hazreti Mevlana'nın bereketi sayesinde olduğunu söyledi. 

15 Temmuz'da Geleceğimizi Kurtardık

Konuşmasında 15 Temmuz hain kalkışmasına da değinen Başkan Hançerli "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile Demokrasi Meydanı'na akın eden her siyasi görüşten vatandaşımız ile birlikte geleceğimizi kurtardık. Demokrasimize sahip çıktık."dedi.

Başkan Hançerli çalışmalarından dolayı Muhtarlara teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. 

 
 

HABERE YORUM KAT