1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Muratpaşa’da bayram önlemleri
Muratpaşa’da bayram önlemleri

Muratpaşa’da bayram önlemleri

Muratpaşa sakinleri bayram boyunca 444 80 07 numaralı Turunç Masa Çağrı Merkezi'nden Belediyeye ulaşabilecek.

A+A-

Muratpaşa Belediyesi, Kurban Bayramı için önlemlerini aldı. İlçede uzman personelin görevlendiği 4 noktada kurban kesim yeri oluşturan Muratpaşa Belediyesi'nde bayram süresince Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlükleri personeli görevi başında olacak. Muratpaşa sakinleri bayram boyunca 444 80 07 numaralı Turunç Masa Çağrı Merkezi'nden Belediyeye ulaşabilecek.

Muratpaşa Belediyesi, komşularının huzurlu, mutlu ve güven içinde bir bayram geçirmeleri için tüm önlemleri aldı. Bayram öncesi ilçedeki tüm camilerini temizliğini bakımını gerçekleştiren Muratpaşa Belediyesi, 4 noktada da kurban kesim yeri oluşturdu.

Başkan Uysal'dan kutlama

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da yayımladığı mesajla Antalyalıların bayramını kutladı. Başkan Uysal; dünyada ve Türkiye'de çok tatsız olayların yaşandığı bir ortamda Kurban Bayramı'nın yarattığı manevi ortamının önemine değinerek, vatandaşların bayramını şöyle kutladı, "Birliğimizi beraberliğimizi, sevgimizi saygımızı geliştirmek pekiştirmek istiyoruz. Bayramlarımız bunun için var. Bütün komşularımızın bütün insanlarımızın kurban bayramını kutluyorum. Nice bayramlara, hep birlikte, el ele, kol kola ulaşmayı diliyorum" dedi.

Kurban kesim yerleri

Bayındır Mahallesi Çallı Mevku Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu yanındaki boş alanla birlikte Kızılarık Mahallesi, Çağlayan Kapalı Pazarı ve Cumhuriyet Mahallesi Muratpaşa Belediyesi-Adalya Vakfı Aşevi bayram süresince kurban kesim yeri olarak hizmet verecek. Bayındır Mahallesi'ndeki kurban kesim yerinde 20, Kızılarık Mahallesi'nde 10, Çağlayan Kapalı Pazarı'nda 7 ve Cumhuriyet Mahallesi Muratpaşa Belediyesi-Adalya Vakfı Aşevi 9 uzman kasap görev alacak. Kasaplara, Muratpaşa Belediyesi çalışanları arasından seçilen ve 40 saatlik teorik ve uygulamalı kasaplık eğitimini alan personel yardım edecek.

Para cezası

Kurban kesimlerinin ücretsiz gerçekleştirileceği noktalarda bayram boyunca Turunç Masa ekipleri de görev alacak. Kurbanını Muratapaşa Belediyesi aracığıyla kestirmek isteyen vatandaşlar sıra numarası alacak. Turunç Masa'nın onlara ikram ettiği çayı içip, mahalleliyle bayramlaşırken kurbanını poşetlenmiş olarak alacak. Muratpaşa'da belirlenen yerler dışında park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri gibi kamuya açık alanlarda kurban kesimi yapanlara 196 TL idare para cezası uygulanacak.

Turnç Masa'dan iletişim

Diğer yandan tatil süresince, Muratpaşa Belediyesi'nde Zabıta, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlükleri'nde personel görevinin başında olacak. Ekipler vardiyalı olarak tatil sürecince görev yapacak. Muratpaşa sakinleri bayram tatili süresince Turunç Masa'nın 444 80 07 numaralı telefonundan Muratpaşa Belediyesi'ne ulaşabilecek.

HABERE YORUM KAT