1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Muratpaşa’da eski gecekondu alanı parka dönüyor
Muratpaşa’da eski gecekondu alanı parka dönüyor

Muratpaşa’da eski gecekondu alanı parka dönüyor

Muratpaşa Belediyesi, 22 gecekonduyu yıktığı Haşim İşcan Kültür Merkezi yanında yer alan 9 dönümlük alanı park olarak düzenliyor.

A+A-

Muratpaşa Belediyesi, 22 gecekonduyu yıktığı Haşim İşcan Kültür Merkezi yanında yer alan 9 dönümlük alanı park olarak düzenliyor. Proje çalışmaları biten alanda gemi şeklinde havuz ve seyir terası yer alacak.

Muratpaşa Belediyesi, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nin hemen yan tarafında bulunan ve uzun yıllardır halk sağlığını tehdit eden, kağıt toplayıcılarının depo olarak kullandığı alanda 22 gecekondunun yıkımı sonrası temizlik ve ıslah çalışmalarını tamamladı. Mart ayı sonunda gerçekleşen yıkımın ardından bölgede arkası kesilmeyen fare ve benzeri haşerelere karşı verilen mücadelenin ardından alana ilişkin proje çalışmaları da tamamlandı.

Seyir terası yer alacak

Muratpaşa Mahallesi'ndeki yaklaşık 9 bin metrekare alanı park olarak bölgeye kazandırmayı amaçlayan Muratpaşa Belediyesi, Evliya Çelebi Caddesi'ne cephe alanda bitki labirentleri ve bitkisel desen süslemeleriyle kentin tam merkezindeki eski gecekondu alanını park olarak Antalya'ya kazandıracak. Tablo bahçesi, çim tepeleri gibi farklı kullanımların da yer alacağı parkta ayrıca gemi formunda bir havuz ve akşam selfielerinin 1 numaralı adresi olmaya aday seyir terası da yer alacak.

Muratpaşa’da eski gecekondu alanı parka dönüyor

Muratpaşa’da eski gecekondu alanı parka dönüyor

HABERE YORUM KAT