1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muş Belediyesinden su ve kanalizasyon çalışması
Muş Belediyesinden su ve kanalizasyon çalışması

Muş Belediyesinden su ve kanalizasyon çalışması

Muş Belediyesi, su ve kanalizasyon çalışmalarıyla şehrin su ihtiyacını ve vatandaşın mağduriyetini gidermeyi sürdürüyor.

A+A-

Muş Belediyesi, su ve kanalizasyon çalışmaları kapsamında kentte yaşanan olası sorunlara müdahale ederek vatandaşların mağduriyetlerini gidermeyi sürdürüyor.

Muş Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni şebeke döşeme çalışmalarının yanı sıra onarım çalışmalarına da devam ediyor. Kentin birçok noktasında gerçekleştirilen su ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları ile verimli bir sezon geçiren ekipler, yaşanan olası sorunlara da anında müdahale ediyor. Su ve kanalizasyon çalışmaları ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşların sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlamak için kesintisiz hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi. Yaşanan olası arızalara anında müdahale ettiklerini belirten Başkan Asya, "Vatandaşlarımızın su ve kanalizasyon konusundaki sıkıntılarını gidermek için gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Arızaların yaşanması halinde bizlere ulaşan vatandaşlarımızı mağdur etmemek için ekiplerimiz 7 gün 24 saat görev başındadırlar" dedi.

Geçen yıl kanalizasyonu olmayan bütün bölgelere hat çektiklerini ifade eden Başkan Asya, "Belediye olarak sınırlarımızın ötesinde bir çalışma ortaya çıkardık. Kanalizasyon hattı olmayan mahallemiz bulunmamaktadır. Yeni döşeme yaptığımız yerler dışındaki şebekelerimiz eski ve yetersiz. Onun için altyapı projemizi bekliyorduk. 29 Eylül tarihinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu yapım işinin ihalesi yapıldı. İhale sürecinin tamamlanması ile kentin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak şekilde tüm şebeke hatlarımızı yenileyeceğiz. Allah'ın izniyle vatandaşlarımızın sabrı ve duyarlılığı ile bu büyük projemizi de halkımızın hizmetine sunacağız" şeklinde konuştu.

Muş Belediyesinden su ve kanalizasyon çalışması

HABERE YORUM KAT