1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muş’ta yol yapım çalışması
Muş’ta yol yapım çalışması

Muş’ta yol yapım çalışması

Muş Belediyesi, tahrip olan yolların onarımının yanı sıra yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına da başladı.

A+A-

Muş Belediyesi, tahrip olan yolların onarımının yanı sıra yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına da başladı.

Merkez Saray Mahallesi 1. mıntıka bölgesi ile Sunay Mahallesi Karşıyaka mevkii gibi yeni yerleşim alanlarındaki yolları imar planına uygun bir şekilde açan Muş Belediyesi, Hürriyet Mahallesi Eski Erzurum yolu üzeri, askeri lojmanların olduğu bölgede de yeni yol çalışması başlattı. Yeni açılacak yolun Ağaçlık köy yolu ile birleştirilmesiyle site sakinlerinin ulaşımı sağlanmış olacağı belirtildi.

Yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, "Ana ve ara yollarımızdaki tahribatları onarmanın yanı sıra birçok mahallemizdeki yolları yenilerken, yerleşim alanlarındaki yeni yolları açmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllardan Saray Mahallesi 1. mıntıka bölgesi ile Sunay Mahallesi Karşıyaka mevkii gibi yeni yerleşim alanlarındaki birçok yolu açtık. Bunlarla beraber kent merkezinde imar planına göre olup da ulaşıma açılmamış yolları da açarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Son olarak Hürriyet Mahallesinde başlattığımız çalışmayla Eski Erzurum yolu ile Ağaçlık köy yolunu birleştireceğiz. Sitelerin arasından açılacak yeni yolun söz konusu bölgenin ulaşımını rahatlatacağını düşünüyoruz" dedi.

Çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için yeni yolların önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Asya, "Başlattığımız çalışmalarla birçok mahallemize modern yollar kazandırırken çarpık yapılaşmanın da önüne geçmiş oluyoruz. Yıllar önce kent merkezinde yapılmış ve kötü bir görüntü sergileyen çarpık yapılar malumunuzdur. Bunların kamulaştırılarak düzenlenmesi ciddi bir bütçe ister" şeklinde konuştu.

Muş’ta yol yapım çalışması

Muş’ta yol yapım çalışması

HABERE YORUM KAT