1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nahçıvan Ali Meclisi Başkanı Birinci Yardımcısı Iğdır'da
Nahçıvan Ali Meclisi Başkanı Birinci Yardımcısı Iğdır'da

Nahçıvan Ali Meclisi Başkanı Birinci Yardımcısı Iğdır'da

Temaslarda bulunmak üzere kente gelen Azer Zeynalov, Iğdır Valiliğini ziyaret etti

A+A-

IĞDIR (AA) - Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclisi Başkanı Birinci Yardımcısı Azer Zeynalov ve beraberindekiler, Iğdır Valiliğini ziyaret etti.

Zeynalov, beraberindeki Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti İş Adamları Konfederasyonu Başkanı ve Cahan Holding Başkanı Vüqar Abbasov, Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev ile Azerbaycanlı iş adamları ile geldiği kentte, Iğdır Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı'na ve Haydar Aliyev Parkı'ndaki Haydar Aliyev Anıtı'na karanfiller bıraktı.

Buradan geçtiği Iğdır Valiliğinde Vali Enver Ünlü tarafından karşılanan Zeynalov, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

Ünlü, ardından makamında ağırladığı Zeynalov'a, Ermenilerce katledilen Müslüman Türkler için yapılan 'Kılıçlar Anıtı'nın plaketini verdi.

Zeynalov, burada yaptığı konuşmada, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclis Başkanı Vasif Talıbov'un selamı getirdiğini belirterek, "Türkiye'nin Nahçıvan sınırında olan Iğdır şehrini çok önemsiyoruz, bu şehirle bizim karşılıklı alakamız çok iyi derece ve istiyoruz ki bu alakamız daha da ileri seviyelere gitsin. Iğdır ile gelecekte daha çok alakadar olacağız ve ilişkilerimiz daha da ilerleyecek." dedi.

Vali Ünlü de Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti yetkililerini Iğdır'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ünlü, Zeynalov ve beraberindekiler daha sonra merkezi Nahçıvan'da olan bir firmanın Iğdır Satış Temsilciliği ile Iğdır Ticaret Evi'nin açılışını gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT