1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Nazilli’de kırmızı alarm
Nazilli’de kırmızı alarm

Nazilli’de kırmızı alarm

Son günlerde kamu kurumlarına yönelik artan terör saldırıları nedeniyle Aydın'ın Nazilli ilçesinde kırmızı alarma geçildi.

A+A-

Son günlerde kamu kurumlarına yönelik artan terör saldırıları nedeniyle Aydın'ın Nazilli ilçesinde kırmızı alarma geçildi. Üst düzey önlemlerin alındığı ilçede, FETÖ/PDY operasyonları tüm hızıyla devam ediyor.

Elazığ ve Cizre'de emniyet binalarına yönelik terör saldırıları nedeniyle yurt genelinde bir çok kamu kuruluşlarında alarma geçildi. Nazilli'de devlet dairelerinde güvenlik önlemlerinin artırılması kararı alan Kaymakam Mehmet Okur, ilçede görev yapan emniyet güçlerine ise dikkatli olunması yönünde talimat verdiği öğrenildi. Tedbirler, Hürriyet Polis Merkezi önündeki 85. sokağın barikatla kapatılmasıyla başladı. Uygulama genişletilerek, Nazilli Kaymakamlığı ile adliye binası önünde bugün çelik bariyerler konularak, sivil araçların geçişi engellendi. Çelik bariyerler konulan Nazilli Kaymakamlığıönünde ise uzun araç kuyruğu oluştu.

EMNİYETE BETON BARİYER

Yeşilyurt Mahallesi'ndeki Asayiş Büro Amirliği'nin yan sokakları da benzer uygulamayla trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı. Aynı gün yeni yapılan Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde ise araçların geçmemesi için yola beton bariyer yapıldı.

ADLİYEDE SIKI GÜVENLİK

Öte yandan FETÖ operasyonları nedeniyle günlerdir hareketlilik yaşayan Nazilli Adliyesi'nde adeta kuş uçurtulmuyor. Adliyeye gelen vatandaşlar X-Ray cihazından geçirilerek içeri alınıyor. Binaya giriş ve çıkışlarda güvenlik önlemleri sıkı tutuluyor.

Nazilli’de kırmızı alarm

HABERE YORUM KAT