1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Nijerya'daki Kur'an kursuna Almanya'daki Türklerden destek
Nijerya'daki Kur'an kursuna Almanya'daki Türklerden destek

Nijerya'daki Kur'an kursuna Almanya'daki Türklerden destek

Almanya'daki Türkler, Nijerya'daki bir Kur'an kursuna maddi yardımda bulundu.

A+A-

Almanya'daki TürklerNijerya'daki bir Kur'an kursuna maddi yardımda bulundu.

Adamder Derneği ve Abuja-Istanbul Dostluk Derneği aracılığıyla yapılan yardım, Abuja'nın Apo ilçesindeki bir Kur'an kursuna ulaştırıldı.

Yardım çerçevesinde Kur'an kursunda eğitim gören çocuklara kitap hediye edildi, kurs binasının eksikleri giderildi.

Adamder Derneği ve Abuja-İstanbul Dostluk Derneği Temsilcisi Fatih Emin Danışan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Almanya'da yaşayan Türklerin desteğiyle Nijerya'nın başkenti Abuja'da bir Kur'an kursunun eksiklerini giderdik." dedi.

Eğitim verilen binanın çok eksiği olduğuna dikkati çeken Danışan, "Kurs binasının zeminini yeniden onardık, ayrıca binanın camlarını ve kapılarını yeniledik." ifadesini kullandı.

Danışan, Kur'an kursuna giden öğrencilere kitap da hediye ettiklerini aktararak, "Bu kursa yaklaşık 150 öğrenci katılıyor. Bu öğrencilerin birçoğu uzak köylerden kilometrelerce yol yürüyerek buraya geliyor. Onların eğitimine küçük de olsa katkımızın olması bizim için çok önemli." diye konuştu.

Kursa bir öğretmen de istihdam ettiklerini belirten Danışan, çocukların İslam dinini doğru bir şekilde öğrenmesine katkı sağlayacak öğretmenin maaşının, Türkiye başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan Türklerin gönderdiği yardımlarla ödediklerini söyledi.

Abuja genelinde üç Kur'an kursuna daha destek verdiklerini belirten Danışan, toplamda 500'e yakın öğrencinin ihtiyaçlarını giderdiklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT