1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nikah masasından 'demokrasi nöbeti'ne
Nikah masasından 'demokrasi nöbeti'ne

Nikah masasından 'demokrasi nöbeti'ne

İstanbul'da yeni evlenen bir çift, FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'daki "demokrasi nöbeti"ne katıldı.

A+A-

İstanbul'da yeni evlenen bir çift, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla birçok meslek ve yaş grubundan kişinin tuttuğu "demokrasi nöbeti"ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'da katıldı.

Kısa bir süre önce evlenme kararı alan Eda Bilir Engin (24) ile Muhammet Furkan Engin çifti düğün tarihine az bir süre kala terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimi yaşandı.

Bir yandan düğün hazırlıklarını sürdüren Engin, diğer yandan da meydanlarda "demokrasi nöbeti" tuttu. Müstakbel eşine "Nikahtan sonra biz de meydanlara çıkalım mı?" diye soran Engin, "evet" yanıtı aldı. 

Türkiye genelinde devam eden "demokrasi nöbeti"nin 9. gününde, hafta sonu olması dolayısıyla meydanlar daha da kalabalıklaştı. Üsküdar Evlenme Dairesi'nde ise genç çiftin aileleri, akrabaları ve dostları bir araya geldi. İyi günde, kötü günde birlikte olmaya "evet" diyen çift, darbe girişimini protesto etmek için nikahın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin önünde "demokrasi nöbeti"ne katıldı.balığın arasında dolaştı.

"Bu ülkeye kimse dokunamaz"

Gelin Eda Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Milletimizin ve ülkemizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Rabbim fırsatçılara fırsat vermesin. Biz birbirimize yeteriz, sevgiyle, barışla. Millet birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece bu ülkeye kimse dokunamaz" ifadelerini kullandı.

Damat Muhammet Furkan Engin de meydanları terk etmeyeceklerini vurgulayarak, "Yerimiz olan meydanlara geldik. Milletimize ve demokrasimize yapılan bu saldırıyı lanetliyoruz. Bu iş bitene kadar meydanları terk etmeyeceğiz" diye konuştu.

Damadın babası Alattin Engin ise nikahın ardından "demokrasi nöbeti" için meydanlara giden oğlu ve geliniyle gurur duyduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine ilk akşamdan beri meydanlarda olduklarını söyledi. Engin, "Bu memleket için canımız feda" dedi.

HABERE YORUM KAT