1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 'Nöbete devam edeceğiz'
'Nöbete devam edeceğiz'

'Nöbete devam edeceğiz'

Eski Başbakan Davutoğlu, "Nöbete devam edeceğiz. Bir daha kimse bu ülkede darbenin 'd' harfini bile ağzına alamayacak hale gelinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

A+A-

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde halka hitap eden Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'da ülkenin üzerine kara bulutların çökeceğini zannedenlerin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini düşünenlerin, 1 Kasım'da milletin idaresiyle büyük bir yenilgiye uğratıldığını söyledi.

Bu gelişmeler olurken birilerinin de boş durmadığını belirten Davutoğlu, mazlum milletlerin tek ümidi olan AK Parti hükümetinin sandıkta durdurulamayacağını anlayanların, bu sefer tanklarla, toplarla, alçakça uçuş yapan birtakım pilotlarla yürüyüşü durdurmak istediğini ifade etti.

Emirleri dışarıdan alan paralel bir çetenin, 15 Temmuz akşamını Türkiye Cumhuriyeti devletinin en karanlık ve kanlı gecesi yapmak istediğini vurgulayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu millet boyun eğer zannettiler. Eski darbelerde olduğu gibi birtakım çeteler harekete geçtiğinde, bu millet evlere kapanıyor zannettiler. Hayır, bu millet gerçek kimliğini, şuurunu, idrakini 15 Temmuz gecesi gösterdi. Meydanlara, sokağa çıktı. Şehit oldu, yaralandı ama geri adım atmadı. Her parti, her siyasi görüşten vatandaşımız, 'Bu bayrağın geleceğini, kaderini ancak ve ancak bu millet belirler' dedi ve yollara çıktı."

"Cihan idealimizden vazgeçmeyiz"

Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin ancak ve ancak Ankara'dan idare edilebileceğini, ne Pensilvanya ne de yurt dışındaki herhangi bir yerden ülkenin idare edilmesine izin vermeyeceklerini bildirdi.

"Biz küçük hedeflere sığınmayız. Biz cihan idealimizden vazgeçmeyiz" diyen Davutoğlu, "Bütün Konyalılar o günden beri nöbette. Nöbete devam edeceğiz. Biz vatan nöbeti olarak gördüğümüz bu mücadelede, bu hain odaklar susturuluncaya, bir daha kimse bu ülkede darbenin 'd' harfini bile ağzına alamayacak hale gelinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Altınekin ilçesine geçen Davutoğlu, burada halk ile bir araya gelerek, herkesi Mevlana Meydanı'nda katılacağı demokrasi nöbetine davet etti.

HABERE YORUM KAT