1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Obama güvenlik birimlerinin yetkilileriyle görüştü
Obama güvenlik birimlerinin yetkilileriyle görüştü

Obama güvenlik birimlerinin yetkilileriyle görüştü

ABD Başkanı Obama, ülkede güvenlik güçleriyle halk arasındaki güvensizliğin giderilmesi noktasında bulunmaları gereken seviyenin yakınında dahi olmadıklarını söyledi.

A+A-

ABD Başkanı Barack Obama, ülkede güvenlik güçleriyle halk arasındakigüvensizliğin giderilmesi noktasında bulunmaları gereken seviyenin yakınında dahi olmadıklarını söyledi.

Beyaz Saray'da Obama'nın ülkenin güvenlik birimlerinin yetkilileriyle yaptığı toplantıda, Adalet Bakanı Loretta Lynch ile "Siyahların Hayatları Değerlidir" hareketinin temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda aktivist, sivil haklar hareketi liderleri ve ülkenin farklı noktalarından yerel siyasetçiler hazır bulundu.

Obama, üç saatten fazla süren toplantının sonunda yaptığı açıklamada, halk ile güvenlik birimleri arasında oluşan güvensizliğin ortadan kaldırılmasına yönelikçözüm çabalarını konuştuklarını anlattı.

"Olmak istediğimiz yerin yakınında dahi değiliz"

Toplantının verimli geçtiğini vurgulayan Obama, ülke genelinde de kolluk kuvvetleriyle halkı bir araya getiren benzeri toplantıları yapmalarının önemini dile getirdi.

Güven eksikliğinin aşılmasında ülke genelinden gelen "kötü haberlerin" olumsuz etkisine dikkati çeken Obama, "Olmak istediğimiz yerin yakınında dahi değiliz. Siyahi toplulukların, polis departmanlarının kendilerine onurla, saygıyla ve eşitlikle hizmet ettiklerine inandıkları bir noktada değiliz." diye konuştu.

Obama, bu eksikliği gidermek için toplumun her kesiminin üzerine görevler düştüğünü sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT