1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Obama Halep konusunda bilgi aldı
Obama Halep konusunda bilgi aldı

Obama Halep konusunda bilgi aldı

ABD Başkanı Obama'nın, ulusal güvenlik birimine, Halep'te zor durumdaki insanların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için müttefikleriyle gerekli tüm adımların atılması talimatı verdiği bildirildi.

A+A-

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Başkan Barack Obama'nın terör örgütü DEAŞ'ın zayıflatılıp nihayetinde yenilgiye uğratılmasına yönelik uluslararası kampanyayı ele almak üzere Ulusal Güvenlik Konseyini topladığı duyuruldu.

Açıklamada, Obama'nın toplantıda Irak'ta Musul'un, Suriye'de ise Rakka'nın örgütün elinden alınması çabaları hakkında bilgilendirildiği aktarıldı.

Toplantıda Halep'teki durumun da değerlendirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Başkan (Obama) ayrıca Halep'te yaşanan insanı trajedi ile Esed rejiminin Rusya ve İran'ın desteğini alarak gerçekleştirdiği korkunç şiddet hakkında da bilgi aldı. Obama, gerekli görülmesi halinde, kentte şiddetin azaltılması, insani yardımların ulaştırılması ve kuşatma altındaki şehirden mahsur kalanların güvenli bir biçimde çıkarılması konusunda müttefik ve ortaklarıyla uyumlu bir şekilde gerekli tüm adımların atılması talimatı verdi."

HABERE YORUM KAT