1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Odunpazarı Belediyesi çocuklar için çalışmalarını sürdürüyor
Odunpazarı Belediyesi çocuklar için çalışmalarını sürdürüyor

Odunpazarı Belediyesi çocuklar için çalışmalarını sürdürüyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, kütüphane, kreş, spor alanları gibi bir çok alanda çocukların mutlu olabilmesi ve kendilerini geliştirmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

Odunpazarı Belediyesi "mutlu çocuklar" için çalışmalarına devam ediyor. Kreş, oyuncak kütüphanesi, çocuk merkezi, kütüphaneler ve yaz okulları gibi çalışmalar çocuklara hizmet etmeyi sürdürüyor.

Çalışmalarını Kreş Müdürlüğü bünyesinde yürüten Odunpazarı Belediyesi, Ihlamurkent Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi, Emek Oyuncak Kütüphanesi ve Zeytindalı Çocuk Merkezi'nde çocuklara hizmet veriyor. "Çocuklar bugünümüz, çocuklar yarınımız" hedefiyle çalışmalarına devam eden Odunpazarı Belediyesi çocukların, öğretmenler eşliğinde, sosyalleşmelerine, gelişimlerine katkı sağlayacak programlar uyguluyor.

2014'te faaliyete geçen kreşte eğitim devam ediyor

Ihlamurkent Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi 2014 yılı Aralık ayında faaliyete geçti. 2015 yılında binanın üst katının da faaliyete geçirilmesi ile Ihlamurkent Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde 118 öğrenciye tam gün eğitim-öğretim verilmeye başlandı. Oyunpazarı'nda her sınıfta okul öncesi eğitim almış 2 öğretmen ve usta öğretici bulunuyor. Etkinlikler ise sınıflarda program dâhilinde, çocukların yaş grupları da dikkate alınarak sürdürülüyor.

Emek Oyuncak Kütüphanesi de çocukların hizmetinde

Odunpazarı Belediyesi'nin çocuklar için yaptığı çalışmalardan biri de Emek Oyuncak Kütüphanesi. Çocuklara çıkarılan kartlar sayesinde kütüphanede bulunan her hangi bir oyuncağı alıp bir hafta boyunca evine götürebiliyor. Sonrasında ise çocuklar aldığı oyuncağı getirip başka bir oyuncak ile değiştirebiliyor. Öte yandan isteyen çocuk, günde 2 saat Oyuncak Kütüphanesi'nde zaman geçirebiliyor. Oyuncak Kütüphanesi'nin çocuklar için gerçekleştirdiği çalışmalar bunlarla sınırlı değil. Oyuncak Kütüphanesi'nde zaman zaman davet edilen uzmanlarla müzik, kukla, akıl oyunları atölyeleri yapılıyor. Oyuncak Kütüphanesi'nde sadece çocuklar için etkinlikler düzenlenmiyor, çocuk kitapları yazarları ile yapılan söyleşilere anne ve çocukları birlikte katılabiliyor. Annelerin ilgi alanlarına yönelik fotoğrafçılık, dikiş-el işi atölyeleri düzenlenirken, anne-baba ve çocukların birlikte katıldığı tiyatro, sinema, müze, bilim-kültür, doğa gezileri de hem ailelerin hem çocukların ufkunun gelişmesine katkı sunuyor.

Ziyaretçilerin çocukları da düşünülüyor

Odunpazarı Tarihi Bölge'yi ziyaret eden ailelerin ziyaretleri sırasında çocuklarını bırakabilecekleri eğlenceli ve emniyetli bir alan oluşturmak için kurulan Zeytindalı Çocuk Merkezi sayesinde, aileler çocuklarını buraya teslim edip bölgeyi daha rahat ve uzun süreli gezebiliyor. Çocukların okuma ve araştırma alışkanlıklarını arttırmak için Zeytindalı'nda da oyuncak kütüphanesi ve çocuk kütüphanesi bulunuyor. Zeytindalı'nda ayrıca bir de satranç eğitim odası da bulunmakta.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen Odunpazarı Belediyesi, Kütüphane Müdürlüğü ile de çocuklara hizmet ediyor. Uğur Mumcu ve Basın Parklarına çocuklar için de Açıkhava Kütüphanesi açan Odunpazarı Belediyesi, 7 ayrı mahallede bulunan kütüphanelerde başta çocuk ve gençler olmak üzere tüm Eskişehirlilere hizmet ediyor.

Odunpazarı Belediyesi çocuklar için çalışmalarını sürdürüyor

Odunpazarı Belediyesi çocuklar için çalışmalarını sürdürüyor

HABERE YORUM KAT