1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Oğan: Başkan adayları iftar sofrasında bir araya gelmeli
Oğan: Başkan adayları iftar sofrasında bir araya gelmeli

Oğan: Başkan adayları iftar sofrasında bir araya gelmeli

Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında bir iftar sofrasında MHP genel başkan adaylarının bir araya gelmesini arzuluyorum." dedi.

A+A-

Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, Konya'da bir otelde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'de bir yandan PKK terörü diğer yandan DAEŞ'in canlı bomba eylemlerinde bulunmasının Türkiye'nin ciddi terör tehdidiyle karşı karşıya kaldığının göstergesi olduğunu söyledi.

Terör örgütü PKK'nın ramazan ayında da eylemlerine devam ettiğini belirten Oğan, bunun terör örgütünün şımartılmasından kaynaklandığını ifade etti.

"Türk siyaseti hiç olmadığı kadar devlet adamına ihtiyaç duyuyor"

Meclisteyken çözüm süreci konusunda "Yapmayın, etmeyin. Bu çözüm süreci ülkeyi adeta ateş çemberine götürecektir" diye uyardıklarını anlatan Oğan, şunları kaydetti:

"Maalesef bunu dinletemedik. Bugün dahi bundan ders alınmamış gözüküyor. Terör örgütü PKK'nın batıdaki yuvalanmalarına yönelik operasyonlar yapılmalı, mali kaynakları kurutulmalıdır. Bu da aklı başında bir dış politikayla yapılır. Öte yandan siyasette hoşgörüsüzlüğün zirve yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde terör bu kadar can alıyorken siyasetçilerimizin daha çok milli bilinçle hareket etmesi, kısa siyasi çıkarlar yerine ülkemizin milli birlik ve beraberliği için bir araya gelmesini bilmelidir. Türkiye'de siyasete de bir seviye gelmelidir. Türk siyaseti hiç olmadığı kadar devlet adamına ihtiyaç duyuyor. Lütfen siyaseti bu kadar yerlerde süründürmeyin, ucuz polemiklerden artık kurtaralım."

Oğan, Türkiye'de gündelik polemiklerden memleket meselelerinin konuşulamadığına işaret etti.

Terörün yeterince sorgulanamadığını, ülkenin ekonomik konularına değinilmediğini anlatan Oğan, şunları kaydetti:

"MHP'de ise ramazan ayının manevi dünyasına uygun olmayacak şekilde süreci ve tansiyonu tırmandıracak açıklamalar yapılıyor. Bunları doğru bulmuyoruz. Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında bir iftar sofrasında MHP genel başkan adaylarının bir araya gelmesini arzuluyorum. Ben de bunu yapmaktan memnuniyet duyarım ama büyüğümüz, ak sakallımız olarak Sayın Genel Başkanımızın bizi iftar sofrasına çağırması ve 19 Haziran'da yapacağımız tüzük kurultayı ile 10 Temmuz'daki muhtemel seçimli kurultayı nasıl yapacağımızı konuşmak isteriz."

HABERE YORUM KAT