1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Öğrencilerden şehit yakını ve gaziler için tekerlekli sandalye
Öğrencilerden şehit yakını ve gaziler için tekerlekli sandalye

Öğrencilerden şehit yakını ve gaziler için tekerlekli sandalye

A+A-

 Bursa Anadolu Lisesi öğrencileri, sosyal ve kültürel etkinliklerden elde ettikleri gelir ile ihtiyaç sahibi şehit yakını ve gazilere ulaştırılmak üzere 18 tekerlekli sandalye aldı.

Tekerlekli sandalyeler, okul bahçesinde düzenlenen törenle Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi'ne ulaştırılmak üzere Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi İbrahim Güven'e teslim edildi.

Güven, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin aldıkları tekerlekli sandalyeleri, ihtiyaç duyan Mehmetçiklere iletmek istediklerini belirtti.

Üyeleri vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine daha kolay ulaştırma imkanına sahip olduğu için tekerlekli sandalyelerin Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesine teslim edilmesinin daha uygun olduğunu ifade eden Güven, "Bu bağış da çok değerli ve anlamlıdır. Bu konuda başta okul müdürü İsmet Aksu, konuyu yönlendiren değerli öğretmenler ve bu işi planlayan, gerçekleşmesini sağlayan yürekleri kocaman öğrencilere bütün şehit aileleri ve gazilerimiz adına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT