1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ömer Ünal: Türkiye'de bundan böyle güçlü iktidarlar olacak
Ömer Ünal: Türkiye'de bundan böyle güçlü iktidarlar olacak

Ömer Ünal: Türkiye'de bundan böyle güçlü iktidarlar olacak

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ömer Ünal, başkanlık sisteminin hayata geçişi ile zayıf iktidarlar döneminin artık tarihe karışacağını belirtti.

A+A-

AK Parti Osmaniye Teşkilatı İl Danışma Meclisi Toplantısını Cebelibereket Kültür Merkezinde Konya Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Ünal’ın katılımı ile gerçekleştirdi. İl Danışma Meclis Toplantısına AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Ömer Ünal, Türkiye’nin artık koalisyon hükümetleri tarafından yönetilemeyeceğini ve bunun için Anayasa değişikliğinin şart olduğunu belirtti. Türkiye’nin güçlü iktidarla geleceğe yürümesi gerektiğini belirten Ünal, sözlerini şunları kaydetti:

“Hatırlarsanız 2002 yılı öncesinde Türkiye’de çok partili hayat döneminde tek başına iktidar olmuş rahmetli Menderes, rahmetli Özal o süreçte istikrarın yankılandığı dönemlerdi. Ama bunun dışındaki dönemlerde tek partili iktidarların olmadığı birkaç partinin koalisyon olduğu ve patinaj yapıldığı, Türkiye’yi bırakın ileri götürmeyi geriye götürülen dönemlerdi. Veya aynı partiden Cumhurbaşkanı seçilmiş yine aynı partiden Başbakan olmuş ancak ikisinin anlaşamadığı ve anlaşmazlıktan kaynaklanan siyasi ve ekonomik hayatın Türkiye’de sıkıntı yaşadığı dönemlerde var. Dolayısıyla sistemlerde bir ilişkinin olması gerekiyor. Milletvekillerimizin onayından sonra inşallah biz her önemli konuda olduğu gibi yine millete gideceğiz ve onların kararını isteyeceğiz. Bundan sonra olası zayıf koalisyon hükümetlerinin önüne geçmiş olacak bu sistem değişikliği... Yani Türkiye’de bundan sonra güçlü iktidarlar olacak. Bundan sonra başa gelecek kişi yüzde 50’nin üzerinde halkın kabulüyle başa gelmiş kişiler olacak. Tek başına güçlü bir iktidar olacak ve net kararlarla Türkiye geleceğe büyük adımlarla yürüyecek.”

HABERE YORUM KAT