1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Önce şanssızlığını sonra rakiplerini yendi
Önce şanssızlığını sonra rakiplerini yendi

Önce şanssızlığını sonra rakiplerini yendi

Milli boksör Elif Güneri, ayağı kırıldığı için daha önce katılamadığı Avrupa Şampiyonası'ndan bu kez altın madalyayla dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

A+A-

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 14-25 Kasım'da düzenlenen Avrupa Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 81 kiloda mücadele eden Elif Güneri, 2014'te sağ ayağı kırıldığı için katılamadığı şampiyonadan bu kez altın madalyayla döndü. 

Hedeflerine ulaşabilmek için azimle yumruk salladığı ringlerde ulusal ve uluslararası dereceler elde eden 28 yaşındaki Elif Güneri, Macar rakibi Petra Szatmari'yi 3-0 yenerek Avrupa şampiyonluğuna uzandı.

Elif, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğundan bu yana boksa ilgi duyduğunu söyledi.

Spor yapmanın hayatı için bir dönüm noktası olduğunu belirten milli boksör, şöyle konuştu:

"2003 yılında kalın bağırsağımdan bir ameliyat geçirmiştim. Bunun akabinde bacağımda kompartman sendromu meydana geldi. Yani sol bacağımda diz altında kısmi felç geçirdim. O zamana kadar babam spor yapmamı istemiyordu. Babamdan izinsiz kaçarak spora gidiyordum. Ameliyattan sonra doktorlar babama, 'Kızınız iyi ki sporcu. Sporcu olmasaydı eğer sol bacağında çok büyük bir deformasyon olacaktı' dediler. Spor yaptığım için kasım daha dinamik oldu. O süreçten sonra benim en büyük destekçim babam oldu. Beni sürekli spora teşvik etti. Şu anda aldığım Avrupa şampiyonluğunda benimle en çok gurur duyan babamdır."

Turnuvaya iki gün kala ayağı kırıldı

Elif, 2014 yılındaki Avrupa Şampiyonası'na, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmesine rağmen turnuvaya iki gün kala ayağı kırıldığı için katılamadığını anımsatarak, "Çok üzüldüm. Benim aklım hala Avrupa Şampiyonası'na gidemediğim o performansımdaydı. Bunlar beni daha çok hırslandırdı. Bu başarılar, Avrupa Şampiyonası'na daha iyi hazırlanmama vesile oldu. Şükürler olsun ki altın madalyayı kazandım." diye konuştu.

"Şampiyonluğumu şehitlerimize ve şehit ailelerine hediye etmek istiyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan turnuva sonunda tebrik mesajı aldığını aktaran milli boksör, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız her zaman sporun ve sporcunun yanında. Maçtan sonra bana tebrik mesajı gönderdi. Beni çok gururlandırdı, onurlandırdı. Bu şampiyonluk yalnızca benim şampiyonluğum değil, ülkemizin şampiyonluğudur. Bu şampiyonluğumu şehitlerimize ve şehit ailelerine hediye etmek istiyorum."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum