1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Onun en büyük hayali takımını tribünden izlemek
Onun en büyük hayali takımını tribünden izlemek

Onun en büyük hayali takımını tribünden izlemek

Şanlıurfa'da 8 yıl önce tedavi gördüğü hastanede HIV'li kan verilen ve o tarihten bu yana tedavi gören 10 yaşındaki Y.Ç, taraftarı olduğu Galatasaray'ın maçını tribünden izlemek istiyor.

A+A-

Henüz 1,5 yaşındayken, 2008 yılında üzerine çaydanlık devrilen ve vücudunun sol bölümünde yanıklar oluşan, bu nedenle hastanede tedavi gördüğü sırada verilen kanda HIV virüsü tespit edilen Y.Ç'nin ailesi, tüm olumsuzluklara rağmen çocuklarının sağlığına kavuşacağına inanıyor.

Evlerinin yakınında bulunan okulda 5. sınıfa giden, arkadaşları ve 9 kardeşiyle oynayarak vakit geçiren Y.Ç, pek çok akranı gibi futbola ilgi duyuyor. 

Y.Ç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaraylı olduğunu ve adeta sarı-kırmızı renklerle yatıp kalktığını söyledi.

Büyüyünce doktor olmak istediğini belirten Y.Ç, "Futbol oynamayı çok seviyorum, Galatasaraylıyım, televizyondan maç özetlerini izliyorum ve bir gün tribünden takımımı izlemek istiyorum. Bunu düşününce bile heyecanlanıyorum. Özellikle kaptan Selçuk İnan'ı çok beğeniyorum. İnşallah bu hayalim bir gün gerçek olur. Buna inanıyorum çünkü rüyalarıma giriyor." dedi.

"Gelişimi normal, umutluyuz"

Baba Mehmet Ç. ise oğullarına HIV'li kan verildikten sonra büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Şu an sağlık durumu tahlillere göre çok iyi görünüyor. Kontroller devam ediyor. Allah'a şükür bir sıkıntı görünmüyor. Herhangi bir şikayeti yok, gelişimi normal. Kilo alıyor, boyu uzuyor. Bunun için umutluyuz." dedi.

HABERE YORUM KAT