1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Ordu'daki zarar ziyan hükümetimizce giderilecek'
'Ordu'daki zarar ziyan hükümetimizce giderilecek'

'Ordu'daki zarar ziyan hükümetimizce giderilecek'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da son yıllarda görülmemiş bir sel felaketi yaşandığını belirterek, "Vatandaşlarımız zarar ziyanın hükümetimiz tarafından giderileceğinden emin olsun" dedi.

A+A-

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu-Giresun Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı.

Kurtulmuş, Ordu'da devam eden sel ve heyelanlara işaret ederek, son yıllarda belki görülmemiş büyüklükte bir sel felaketiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Saatte metrekareye düşen 300 kilogram yağış sonucu 4 ilçeyi kapsayan bir sel felaketi olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Dün sabah saatlerinden itibaren meseleyi yakinen takip ettik. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, jandarma kuvvetlerimiz, AFAD Bölge Müdürlüğü, bütün birimlerimiz, ellerimizden gelen çabayı en üst seviyede ortaya koyarak sel felaketinden sonra bölgedeki yurttaşlarımızın yaralarını sarmak için ellerinden geleni yaptılar." diye konuştu.

'Bütün imkanlarımızla felaketin yaralarını sarmak için elimizden geleni yapacağız'

Dün akşam yenilenen sel felaketi sırasında 2 kişinin Perşembe ilçesinde vefat ettiği, bir kişinin de kayıp olduğunu bildiklerini dile getiren Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İnşallah kayıp olan vatandaşımız da en kısa süre içerisinde sağ salim, sağ olarak bulunur. Burada sel felaketinde kaybettiklerimizden dolayı da ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Allah'tan rahmet diliyoruz. Bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun. Bu olay 10 yıllar boyunca çok nadir karşılaşılan bir olay. Bundan sonra vatandaşlarımız ve hemşehrilerimiz şundan emin olsunlar ki ortaya çıkan zarar ziyan eksiksiz şekilde hükümetimiz tarafından giderilecektir. Bütün imkanlarımızla bu felaketin yaralarının sarılması için hiç vakit kaybeden elimizden geleni yapacağız. Bundan sonra hükümet olarak bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Perşembe'de, Fatsa'da, Gürgentepe'de ciddi zarar görmüş vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için elimizden geleni yapacağız."

HABERE YORUM KAT