1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ordu'ya 20 bin seyirci kapasiteli yeni stat
Ordu'ya 20 bin seyirci kapasiteli yeni stat

Ordu'ya 20 bin seyirci kapasiteli yeni stat

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 20 bin seyirci kapasiteli yeni Ordu Stadı için 23 Kasım'da ihaleye çıkılacağını söyledi.

A+A-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programına aldığı, 100 milyon liralık bütçesiyle resmi gazetede yayımlanan tek yatırım olan stadın inşaatına kısa sürede başlanacağını belirtti. 

"30 Mart 2014 yerel seçimlerinde söz verdiğimiz mega projeler arasında yer alan Ordu Stadı için 23 Kasım'da ihaleye çıkılacak." diyen Yılmaz, "Durugöl Spor Tesisleri'nin bulunduğu alanda inşa edilecek stat, 20 bin seyirci kapasiteli olacak. 53 bin 952 metrekare alanda yapılacak ve spor kompleksi olarak inşa edilecek." ifadesini kullandı.

Stadın yapılması için ihalenin ardından sürecin resmen başlayacağını vurgulayan Yılmaz, "30 Mart'taki mahalli seçimlerde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Projesi hazırlanan yeni Ordu Stadı, Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonrası 100 milyon liralık bütçesiyle iki yıllık yatırım programına alınmıştı. Yeni stadımız önümüzdeki ay ihaleye çıkıyor. Yeni statta sulu sistem alttan ısıtma ve doğal çim saha olacak. Spor kompleksi şeklinde inşa edilecek yeni stadımız spor camiasına hayırlı olsun." diye konuştu.

Amatör spor kulüplerine de müjde veren Yılmaz, "Yeni Ordu Stadı'nın ihalesinin ardından inşaat süreci başlamadan amatör spor kulüplerimiz için modern spor sahaları ve kapalı alanları hizmete açacağız. Bu kapsamda, amatör spor kulüplerimiz de modern tesislere kavuşmuş olacak." şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT