1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Ötekileştiren, kaybeden olacak'
'Ötekileştiren, kaybeden olacak'

'Ötekileştiren, kaybeden olacak'

A+A-

AK Parti Genel Sekreteri Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti, CHP ve MHP genel başkanlarını kabulüne ilişkin "Türkiye, darbecilerin bir daha akıllarına bile getiremeyecekleri şekilde, demokratik sistemini kurumsal bir hale getirecek. Bu süreçte ötekileştiren, ayrıştıran millet nezdinde de, tarih nezdinde de kaybeden olacaktır" dedi.

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti, CHP ve MHP genel başkanları ile gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin, "Bu tarihi birliktelikte, bundan sonraki süreçle ilgili istişareler yapılacak. Herkes görevinin başındadır. Türkiye, darbecilerin bir daha akıllarına bile getiremeyecekleri şekilde, demokratik sistemini kurumsal bir hale getirecek." dedi.

15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) gerçekleştirilen darbe girişiminden bu yana yaşanan süreci değerlendiren Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişimini engelleyen vatandaşların milli iradeyi korumak adına tarihi bir destan yazdığını ifade etti.

Ankara semalarında alçak uçuşlar yapılırken olağanüstü bir durum olduğunu sezip, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü anlatan Gül, Erdoğan'ın kendilerine soğukkanlılıkla, "Bütün milletimiz teyakkuzda olsun. Ülkemize sahip çıkacağız." dediğini aktardı.

"Demokratik sistem kurumsal hale gelecek"

Gül, saat 14.00'te gerçekleşecek görüşmede, FETÖ'nün darbe girişimi ile ülkede son yaşanan olayların konuşulacağını, bu birlikteliğin Türkiye paydasında buluşmak adına önemli olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti liderlerine yaptığı bu davetle bütünleştirici, kararlı, öncü bir duruş sergilediğine değinen Gül, şöyle dedi:

"Bu tarihi birliktelikte, bundan sonraki süreçle ilgili istişareler yapılacak. Herkes görevinin başındadır. Türkiye, darbecilerin bir daha akıllarına bile getiremeyecekleri şekilde, demokratik sistemini kurumsal bir hale getirecek.

15 Temmuz bizim için zor bir geceydi ama umuyorum ki, Türkiye'nin kıyamete kadar, ebedi olarak bu milletle beraber yürümesi için bir fırsat olacak. 15 Temmuz'da Türkiye ya işgal edilecekti, ya yok edilecekti ya da yeniden var olacaktı. Türkiye, milletiyle beraber, varlığını, bağımsızlığını tercih etti. Geleceğimiz adına çok ümitliyim."

Gül, CHP'nin Taksim Meydanı'nda gerçekleştirdiği "demokrasi mitingi"ne AK Partililer'den de katılım olduğuna dikkati çekerek, "Esas olan birleştirici, bütünleştirici olmak, Türkiye paydasında buluşmaktır. Bu süreçte ötekileştiren, ayrıştıran millet nezdinde de, tarih nezdinde de kaybeden olacaktır." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT