1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Oto tamircilerinden bayram uyarısı
Oto tamircilerinden bayram uyarısı

Oto tamircilerinden bayram uyarısı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde ki oto tamircileri yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sürücüleri araç bakımını yaptırması konusunda uyardı.

A+A-

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde ki oto tamircileri yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sürücüleri araç bakımını yaptırması konusunda uyardı.

Gölbaşı Yeni Sanayi Sitesi esnafları, uzun yolculuğa çıkacak olan vatandaşların bayram öncesi sıkıntı yaşamaması için mutlaka araçlarının uzun yol bakımlarını yaptırmalarını önerdiler. Araç bakımlarının tam olarak yaptırmanın kazaların önüne geçeceği savunuldu.

Sanayi esnaflarından Hacı Tepedibi, "Otomobilinizin ikaz uyarı sistemlerinin çalıştığından emin olmak için far, korna, stop lambaları, sinyaller kontrol edilmeli. Fren balataları, yağ ve su kontrolleri yapılmalı. Soğuk şehirlere gidecek vatandaşlarımız araçlarına mutlaka antifriz ekletmeli, aksi halde radyatörlerin donma riski ile karşı karşıya kalabilirler" dedi.

Araç kontrolleri kadar dinlenmiş şekilde yola çıkmanın önemini de vurgulayan Tepedibi, yollardaki yoğunluğa dikkat çekerek hız kurallarına uyulması ve yolda sık sık mola vererek dinlemek gerektiğini söyledi.

Aydınlatma sistemi, yağ kontrolü, fren, klima, lastik, silecek ve motor bakımının uzun yol öncesi mutlaka yapılması gerektiğini belirten Sinan Bal ise, "Bakımsız motor düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olur ve aracın ömrü kısalır. Aracın diğer takımları da görevlerini tam olarak yerine getiremeyeceği için kaza riski artar. Bakım masrafından kaçan araç sahipleri, 2-3 ayda bu paranın birkaç kat fazlasını tükettikleri yakıta ödemek zorunda kalır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT