1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Otomobil markaları sıfır faizli finansman yarışında
Otomobil markaları sıfır faizli finansman yarışında

Otomobil markaları sıfır faizli finansman yarışında

ÖTV düzenlemesi ve döviz kurundaki yükseliş, otomobilde fiyatların artması ihtimalini gündeme getirirken, markalar, alımlarını öne çeken müşterilere yönelik çeşitli kampanyalar başlattı.

A+A-

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) düzenlemesi ve döviz kurundaki yükseliş, otomobilde fiyatların artması ihtimalini gündeme getirirken, alımlarını öne çeken müşterilere markalar, 40 bin TL'ye varan krediyi sıfır faizle 30 aya uzanan vadeler ya da indirim ve taksit erteleme gibi fırsatları içeren kampanyalar sunuyor.

Yılın son virajına girmeye hazırlanan otomotiv sektöründe stoklarını eritmeyi hedefleyen markaların düzenledikleri sıfır faizli finansman ve indirim kampanyaları pazarı hareketlendirdi. ÖTV düzenlemesi ve döviz kurundaki yükselişin fiyatlarda artış oluşturabileceği ihtimali de göz önünde bulundurulduğunda, yılın son ayları otomobil almak için en uygun zaman olarak değerlendiriliyor.

Ford, kasım ayı kampanyasında 24 bin lira için sıfır faizi binek modellerde 12 ay, ticari modellerde ise 24 ay vade ile uyguluyor. Tüm binek modellerde 4 yıl 100 bin kilometre ve tüm ticari modellerde 3 yıl sınırsız kilometre garantisi de devam ediyor.

"Her Şey Dahil Finans Paketi" ile F-Kasko alan Ford müşterilerine ise tüm binek modellerde 28 bin lira, 12 ay sıfır faiz fırsatı sağlanıyor. Söz konusu paketten yararlanmayan müşteriler için de 24 bin liraya 12 ay, sıfır faiz veya yüzde 2 peşin alım desteği sunuluyor. Ford'un "Mavi Plan" kampanyasıyla C-MAX'e 899 lira, Mondeo'ya bin 299 lira aylık taksitlerle sahip olunabiliyor.

Ford'un ticari modellerinde "Her Şey Dahil Finans Paketi" ile F-Kasko satın alan müşteriler ise sıfır faiz imkanından 28 bin lira için 24 ay vadeli olarak faydalanabiliyor. Ford Ranger'ı "Her Şey Dahil Finans Paketi" ile F-Kasko satın alan müşteriler için de 36 bin lira, 12 ay, sıfır faiz imkanı sağlanıyor. Peşin alımlarda yeni Ranger'ın 4x2 manuel şanzımanlı modelleri tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı üzerinden 6 bin lira, diğer tüm Ranger modelleri ise 3 bin lira indirimle sunuluyor.

Tüm otomobil, hafif ve orta ticari Ford modellerinde F-Kasko alımında 200 lira tutarında (KDV dahil) "Servis Çeki" hediyesi de bulunuyor.

Toyota'da 6 bin liraya varan indirim 

Toyota, kasım ayında 6 bin liraya varan indirimlerin yanında, sıfır kilometre araç alacaklar için "Forever Kart" kampanyası kapsamında BP'den 3 ay boyunca yüzde 5 akaryakıt hediyesi sunuyor. Corolla'da 4 bin lira, RAV4 ve Hilux'da 5 bin lira, Yaris Hyrid'de 6 bin lira, Yaris 1.33'de ise 3 bin liraya varan indirimler bulunuyor.

Renault fırsatları

Renault'nun kasım kampanyasında Talisman, Yeni Megane HB ve Megane Sedan modellerinde 24 bin lira için 24 aya kadar sıfır faiz uygulanırken, 75 bin lira için 24 aya kadar yüzde 0,99, 48 aya kadar ise yüzde 1,09 faiz imkanı bulunuyor. Ayrıca ek olarak 3 bin lira takas desteği sağlanıyor. 

Dacia'da 24 aya kadar sıfır faiz

Kasım ayında Logan MCV ve yeni Sandero Ambiance 1.2 16V 75bg versiyonu dışında tüm Dacia binek ve hafif ticari modellerde 20 bin lira 15 aya kadar, 24 bin lira 12 aya kadar ve 12 bin lira 24 aya kadar sıfır faiz fırsatı sunuluyor. Daha uzun vade seçenekleri için ise 48 bin lira için 24 aya kadar yüzde 0,84 ve 48 aya kadar yüzde 1,09 faiz oranı bulunuyor. 

Fiat Doblo'da 30 bin TL'ye sıfır faiz

Fiat'ın kasım kampanyasında Egea Sedan araçlara 685 liradan başlayan taksitlerle sahip olunabiliyor. Panda 620 lira, Punto 650 lira, Linea 644 lira, Egea HB 754 lira, Egea SW 933 lira, Fiat 500 768 lira, 500L 869 lira ve 500X bin 15 liradan başlayan taksitlerle sunuluyor. Ayrıca Egea Sedan için 25 bin lira 20 ay sıfır faiz fırsatı bulunuyor.

Nissan'da 40 bin TL'ye sıfır faiz

Nissan, yıl sonuna özel tüm binek araçlarda iki farklı kampanya seçeneği sunuyor. Kampanya kapsamında tüm modellerde sıfır faizli kredi imkanının yanı sıra tercihini nakit alımdan yana kullanmak isteyen müşterilere özel 6 bin 500 liraya varan indirim ve yüzde 0,99 kredi fırsatı Nissan bayilerinde kullanıcıları bekliyor.

Citroen, Peugeot, Hyundai kampanyaları

Citroen, kasım sonuna kadar binek modellerinde 30 bin lira, ticari modellerinde ise 25 bin lira 20 ay sıfır faize uzanan fırsatlar sunuyor. Citroen C4 Cactus modelinde söz konusu sıfır faizli kredi kampanyasından yararlanmak istemeyenler için anahtar teslimde sunulan 5 bin 800 liraya varan indirime ek olarak 3 bin liralık ekstra indirim de sağlanıyor.

Diğer markaların sıfır faiz imkanları

Alfa Romeo Giulietta, kasım ayına özel 30 bin liraya 15 ay sıfır faiz fırsatıyla sunuluyor.

Audi, ZUBİZU üyelerine özel kampanyada A3 sedan design ve sport donanımlara sahip 1.6 TDI motor ve sınırlı sayıda Audi A4 1.4 motor seçenekli araçlar için Audi kasko ve uzatılmış garanti alınması durumunda geçerli 40 bin lira 18 ay sıfır faizle kredi kullanım imkanı sağlıyor.

BMW, kasım ayında 1 Serisi'ne 40 bin lira, 3 Serisi'ne 50 bin lira, 5 Serisi'ne 90 bin lira için 24 aya kadar sıfır faizli finansman imkanı sunuyor.

Jeep'in Renegade modeline kasım ayına özel kampanyada 30 bin liraya 15 ay sıfır faizli finansmanla sahip olunabiliyor.

Mercedes-Benz'in C-Serisi 90 bin lira, B-Serisi ve CLA modelleri ise 70 bin lira 24 ay sıfır faizle sunuluyor.

Opel, kasım ayında Insignia modeli için 30 bin lira 16 ay, Yeni Astra modeli için ise 20 bin lira 20 ay sıfır faiz kampanyası düzenliyor.

Skoda'nın kasım ayı kampanyasında fiyat indirimlerine ek olarak tüm modellerde geçerli 9 bin lira 6 ay sıfır faizli kredi kullanılabiliyor.

Kasım ayı sonuna kadar Volvo V40 T3 ve S60 T3 modelleri de 30 bin lira için 12 ay vadeye kadar sıfır faizle alınabiliyor.

HABERE YORUM KAT