1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Özaltun: “Beyşehir altın dönemini yaşıyor”
Özaltun: “Beyşehir altın dönemini yaşıyor”

Özaltun: “Beyşehir altın dönemini yaşıyor”

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, tarihinin en fazla hizmetini bu dönemde alan Beyşehir'in altın dönemini yaşadığını söyledi.

A+A-

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, tarihinin en fazla hizmetini bu dönemde alan Beyşehir'in altın dönemini yaşadığını söyledi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisine eşlik eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ile birlikte Beyşehir ilçe merkezinde Konya Büyükşehir Belediyesi ile Beyşehir Belediyesi işbirliği halinde yürütülen ana caddelerdeki sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Yol çalışmaları yürütülen güzergahlarda mesai yapan bazı işçilerle de bir araya gelen Özaltun, işçilere Beyşehir'in yöresel lezzetlerinden tarhana ikramında bulundu.

Başkan Özaltun yaptığı açıklamada, Beyşehir'in kendi dönemlerinde tarihinin en fazla hizmetini aldığına vurgu yaparak, Beyşehir'in 67 mahallesinde birden devam eden çalışmalara dikkat çekti. Beyşehir merkezde yapılan hizmetlerin aynısının dış mahallelerde de yürütüldüğünü anlatan Özaltun, ilçenin en uzak, en ücra noktası denilen yerleşim merkezlerine bile hizmet götürdüklerini kaydetti. Dönemleri sonunda Beyşehir'in sorumluluk alanlarındaki her köşesinde kilitli taşı döşenmeyen, soğuk ya da sıcak asfaltı yapılmayan yol kalmayacağını vurgulayan Özaltun, "Beyşehir şu anda tarihinde en fazla hizmeti aldığı bir dönemi yaşıyor. İlçemiz bugünlerde adeta şantiye haline dönmüş durumda. Beyşehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyeleri büyük bir işbirliği halinde çalışıyor. KOSKİ ve Fen İşleri Dairesi ve ilgili birimlerimiz hummalı bir faaliyet sergiliyor. Hatta MEDAŞ ve Telekom'da belediyelerimiz çalışırken, onlar da yürütülen altyapı çalışmalarına destek veriyor. Elektrik hatlarını yerin altına alıyor, fiber internet kablosu çekiyor. Sahil kesimine gittiğinizde DSİ kıyı tahkimat çalışması yapıyor. Devletin kurumları Beyşehir'de bütünleşmiş, el ele vermiş, müthiş bir çalışma temposu sergiliyor. Beyşehirli hemşerilerimize şunu ifade etmek istiyorum. Beyşehir altın dönemini yaşıyor ve Beyşehir dışındaki hemşehrilerimize de şunu diyorum; dönem istekleri yerine getirme dönemi. Bizden isteklerinizi varsa lütfen yazılı olarak ya da imkan varsa belediyemize uğrayarak ya da bizzat bana ulaşarak iletin. İnşallah 2019 yılı olan görevimizin sonuna kadar bu istekleri bir bir yerine getireceğiz. Beyşehir hak ettiği yere mutlaka gelecek. Biz bu dönemin altın harflerle yazılacağını ifade ediyoruz. İnşallah diyoruz ki biz onlar için 7 gün 24 saat esasına göre çalışan, tıpkı Cumhurbaşkanımızın dediği gibi "biz halka efendi olmaya değil halkın hizmetkarı olmak için" çalışmaya devam edeceğiz. Biz vatandaşımızın hizmetkarıyız ve vatandaşımıza hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Özaltun: “Beyşehir altın dönemini yaşıyor”

HABERE YORUM KAT