1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özel: Hiç kimse algı operasyonu yapmaya kalkmasın
Özel: Hiç kimse algı operasyonu yapmaya kalkmasın

Özel: Hiç kimse algı operasyonu yapmaya kalkmasın

CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP milletvekillerinin cezaevlerinde görüştüğü kişilere dair listeye ilişkin, "Hiç kimse CHP milletvekiline, yapmadığı bir ziyareti yamamaya, algı operasyonu yapmaya kalkmasın." dedi.

A+A-

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı'na ilişkin sözlerine değinen Özel, AK Parti'nin başkanlık sistemi ya da partili cumhurbaşkanlığını içeren yasal düzenlemeleri gündeme getirmeyi planladığını ancak anketlerin, kamuoyunun başkanlık sistemine desteğinin giderek azaldığını gösterdiğini ileri sürdü.

Gezi Parkı eylemlerinin Cumhurbaşkanı tarafından yeniden gündeme getirilerek bir kez daha "şeytanlaştırılmaya çalışıldığını" iddia eden Özel, başkanlık sistemine olan desteğin azaldığının görüldüğü bir dönemde Gezi Parkı'nın gündeme getirilmesinin iyi analiz edilmesi gerektiğini savundu.

"Doğru bir yaklaşım değil"

Özel, Firuzağa'da meydana gelen gerginliğin hiçbir ön koşul ortaya koymadan kınanması gerektiğini söyledi. Mekanda bulunanlara saldıranların serbest kalmasını eleştiren Özel, "Yapılan değerlendirmelerin tamamında amalı, fakatlı açıklamalar saldırganların yaptığı hareketi meşru görmekte, saldırıya uğrayan mekanı ve kişileri de açıktan olmasa da sorumlu tutan bir dil kullanılmaktadır. Bu doğru bir yaklaşım değil." dedi.

"İftiralar ortaya atıldı"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın seçim sistemi ile ilgili açıklamalarının sorulması üzerine Özel, Bozdağ'ın önce "CHP'ye yönelik iftiraları" için özür dilemesi gerektiğini savundu. 

"CHP'li milletvekillerinin hapishanede terör örgütü mensuplarını ziyaret ettiği şeklinde bir iftiranın ortaya atıldığını ve buna ilişkin Ankara'da broşürler dağıtıldığını" belirten Özel, "Bunu kimin hazırladığını bilmiyorum, soruşturma başlatacağım' dedi. Sen istedin de hazırlandı o liste Bekir Bey. Şimdi çıkıp özür dileyeceksin, özeleştiri yapacaksın, siyasi vicdanın ahlakın varsa istifa edeceksin. Bunu yapmazsan bunu yapmaya seni zorlayacağız." dedi.

Olayın takipçisi olduklarını belirten Özel, "Bu işin peşini bırakmayız. O Adalet Bakanı'nı orada öyle bırakmayız. Hiç kimse CHP milletvekiline yapmadığı bir ziyareti yamamaya sonra ellerindeki belediye gücüyle, yandaş gücüyle bu yalanı yaymaya, algı operasyonu yapmaya kalkmasın." diye konuştu.

Bakan Bozdağ'dan mutlaka bir açıklama beklediklerini, doğruları söyleyene kadar "selam verse selamını bile almayacaklarını" belirten Özel, açıklamanın gelmemesi halinde gensoru seçeneğini de gündeme getirebileceklerini aktardı.

HABERE YORUM KAT