1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Özel' öğrencilerden güvenlik güçlerine 'özel' hediyeler
'Özel' öğrencilerden güvenlik güçlerine 'özel' hediyeler

'Özel' öğrencilerden güvenlik güçlerine 'özel' hediyeler

Bursa'daki Mehmet Torun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Aziz Torun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, güvenlik güçlerine moral amacıyla anahtarlık, bardak, tişört, tablo gibi hediyelik eşyalar hazırladı.

A+A-

Bursa'daki Mehmet Torun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Aziz Torun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, Hakkari Yüksekova'da terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonlara katılan güvenlik güçlerine moral amacıyla anahtarlık, bardak, tişört, tablo gibi hediyelik eşyalar hazırladı ve mektup yazdı.

Aynı binada farklı hizmet veren merkezlerin müdür yardımcısı Yusuf Gürken, "Öğrencilerimiz güvenlik güçlerimizle bir şeyleri paylaşmak istedi. Onlara kalplerindeki sevgiyi gönderdiler. Simge olarak da bardak, anahtarlık, magnet, tişört gibi ürettikleri eşyaları ve yazdıkları mektupları paylaşmak istedi." dedi.

Öğrencilerin okuldaki seramik, matbaa, konfeksiyon atölyelerinde el emeğiyle hazırladığı hediyelik eşyaları moral olması amacıyla Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde mücadele eden güvenlik güçlerine göndereceklerini belirten Gürken, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimiz, bu konudaki duyarlılıklarını en üst seviyede yaşıyorlar. O bölgedeki olayları da gördükçe çok üzülüyorlar. Bu anlamda sevgilerini ve onların yanında olduklarını hissettirmek istediler. Yine erkek öğrencilerimizin birçoğu askerlik yapamayacağı için askerliğin ne olduğunu çok merak ediyor. Bundan da yoksun oldukları için böyle bir çalışmaya canı gönülden destek verdiler. Güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varlar. Rabbim onlara yardım etsin."

HABERE YORUM KAT