1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Özlü: Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için koşacağız
Özlü: Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için koşacağız

Özlü: Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için koşacağız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için koşacağız. Sadece ülkemizdeki insanlar için değil, dünyadaki mazlumlar için de koşacağız." dedi.

A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bakanlık görevine atanması dolayısıyla Düzce'de AK Parti İl Başkanlığı tarafından hazırlanan kutlama programına katıldı. 

Türkiye'nin artık büyük ve güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Bakan Özlü, şunları kaydetti:

"Bu ülke, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, dünyada yeniden özgüven ve iddia sahibi bir ülke haline geldi. Ancak önümüzde daha yürümemiz hatta koşmamız gereken yol var. Hem küresel hem de bölgesel ölçekte lider bir ülke olma hedefine doğru koşacağız. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için koşacağız. Sadece ülkemizdeki insanlar için değil, dünyadaki mazlumlar için de koşacağız."

Türkiye'nin birçok çalışmaya imza attığına dikkat çeken Özlü, "Altay tankı, Hürkuş eğitim uçağı, Atak helikopteri, denizaltı savunma harbi ve keşif karakol gemisi, zırhlı muharebe aracı kirpi, insansız hava aracı ANKA çalışmalarını AK Parti döneminde başardık. Bütün bu projeleri gerçekleştirdik ve inşallah çok daha büyük başarıları birlikte elde edeceğiz. Bölgesel yolcu uçağını, savaş uçağını, haberleşme uydularını ve yerli otomobili yapan bir ülke haline geleceğiz. Bunları başarmak için yapmamız gereken bir iş var, o da yeni bir anayasa ve başkanlık sistemidir. Türkiyeyi daha iyi, daha doğru ve etkin yönetmek için bu değişimi başarmalıyız. Sizlerin de desteğinizin bizimle olacağına inancım tamdır." dedi.

HABERE YORUM KAT