1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Pakistan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna yemek
Pakistan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna yemek

Pakistan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna yemek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

Başkent İslamabad'daki temaslarının ardından Lahor kentine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Şerif tarafından onuruna verilen akşam yemeğine iştirak etti.

Başbakanlık Konutu'ndaki yemek basına kapalı gerçekleştirildi. 

"Kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile oldu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaretin iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile olduğunu bildirdi. 

Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Pakistan'a gerçekleştirdiğimiz resmi ziyaret, iki ülke arasındaki güçlü kardeşlik bağlarının perçinlenmesine vesile oldu." ifadelerine yer verdi. 

"Dost ve kardeş Pakistan halkının ve devletinin ziyaretimiz sırasında göstermiş olduğu misafirperverlik bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir." değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu ziyaretimizdeki güzel ev sahiplikleri için Pakistan Cumhurbaşkanı Sayın Memnun Hüseyin ve Başbakan Sn. Navaz Şerif'e teşekkür ediyorum. Lahor ziyaretimizde de bizlere gösterilen teveccüh dolayısıyla Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif'e şükranlarımı ifade ediyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki muhabbetin gelecek dönemde daha da artacağına inandığını belirterek, Pakistan halkına selam ve sevgilerini iletti. 

HABERE YORUM KAT