1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pazarcılar ile belediye arasında gün tartışması
Pazarcılar ile belediye arasında gün tartışması

Pazarcılar ile belediye arasında gün tartışması

AYDIN - Nazilli Belediyesi tarafından Turan Mahallesi'nde 2 milyon 500 bin TL'ye yaptırılan kapalı pazaryeri açılış töreninde bir grup pazarcı esnafıyla belediye yetkilileri arasında tartışma yaşandı.

A+A-

Nazilli Belediyesi tarafından Turan Mahallesi’nde yapılan kapalı pazaryerinin açılışı mehteran töreni ile başladı. Geçen hafta kura çekimleri yapılarak 300 Pazarcı esnafının yerleri belirlendi.Turan Mahalle muhtarının talebi üzerine Nazilli belediyesi tarafından Cumartesi günü Pazar kurulması kararı alındı. Bugün son hazırlıkları tamamlanan pazaryerinin açılış töreni için MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan,İlçe başkanı Adnan Dönmez,sivil toplum örgütü üyeleri,oda başkanları,Mahalle muhtarları ve vatandaşlar davet edildi.

Mehteran eşliğinde başlayan açılış töreninde Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın açılış konuşması yaptığı sırada alanda bulunan 30 kadar pazarcı esnafı, Pazarın, Cumartesi günü değil Pazartesi günü kurulması konusunda anlaşamadıkları Nazilli belediyesine tepki gösterdi.

Konuşma sonrası Alıcık ile oda başkanı Arasında yaşanan diyaloğ ise güne damgasını vurdu. Başkan Alıcık Manavlar Odası başkanına seslenerek; ”Bu açılış bir düğün sayılır ,Benim bu düğünümde bana tantana yapan, beni üzer,beni üzen seni de üzmüş olur,hiç de fark etmez ama söyleyeyim bu Pazar yerinin iki aydan beri açılacağı gün belli,saat belli,o arkadaşlara da söylüyorum kendi düğünlerinde böyle bir olay çıkartsalar ne olur,onların yüzünden yapmam gereken konuşmayı bile tamamlayamadım. Ben buraya 2,5 Milyon TL verip Pazar yeri yapıyorum,itfayenin giremeyeceği sokakta kurulan Pazar yerini kaldırıp buraya Pazar yeri yapıyorsak,bugün bize burada yapılan saygısızlıktır,”dedi. Oda başkanı Cansız’ın Başkan Alıcık’a arkadaşlar saygısızlık yapmıyorlar sadece pazartesi günü kurulmasını istiyorlar demesi üzerine başkan Alıcık;oOnun konuşma yeri burası değil,zabıta müdürlüğüdür,yine konuşmaya başladın,hala konuşmaya devam ediyorsun bunun da hesabını sorarım,onu söyleyeyim” diyerek sert çıktı.

HABERE YORUM KAT