1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Penteli Belediye Başkanı: “Yunanistan’daki yangın kesik elektrik kablolarından kaynaklandı”
Penteli Belediye Başkanı: “Yunanistan’daki yangın kesik elektrik kablolarından kaynaklandı”

Penteli Belediye Başkanı: “Yunanistan’daki yangın kesik elektrik kablolarından kaynaklandı”

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın banliyösünde Atinalıların yazlık olarak kullandığı Kuzey Attica'nın Penteli Belediye Başkanı Dimitris Stergiou, şu...

A+A-

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın banliyösünde Atinalıların yazlık olarak kullandığı Kuzey Attica'nın Penteli Belediye Başkanı Dimitris Stergiou, şu ana kadar 82 kişinin ölümüne yol açan Attica yangınının elektrik ağ sistemindeki kesik bir kablodan kaynaklandığı görüşünü açıkladı.

Yunanistan'ın Thema radyosunda konuşan Belediye Başkanı Stergiou, bölgeyi birkaç saat içinde çevreleyip yakıp geçen yangının bir atom bombası gibi patladığını söyledi.

Başkan Stergiou, yangının çıkmasından birkaç dakika önce orada olduğunu söyledi. Bölgede elektrik sisteminden kopan bir kabloyu gördüğünü itfaiye teşkilatına bildirdiğini söyleyen Stergiou, "Yangına bu kablonun sebep olduğunu düşünüyorum. Durumu itfaiye teşkilatına açıkladım. İtfaiye teşkilatının soruşturma birimi yangının sebebini araştırıyor. Belediyeler tahliye planı yapmak zorundadır. Belediyeler bölgelerini tahliye etme kararı almak ve tahliye çağrısı yapmak zorundadır. Bunun niçin olmadığını bilmiyorum" dedi.

İHA

HABERE YORUM KAT