1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PKK ve FETÖ hemşire B.T.’nin peşine düştü
PKK ve FETÖ hemşire B.T.’nin peşine düştü

PKK ve FETÖ hemşire B.T.’nin peşine düştü

Diyarbakır’da devlet memuru bazı doktor ve hemşirelerin Sur’daki teröristleri tedavi ettiğini anlatan B.T.’nin kimliğine ulaşamayan PKK ve FETÖ ittifakı, haberi itibarsızlaştırmaya çalıştı.

A+A-

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde görevli B.T’nin, hain doktor, sağlık memuru ile hemşirelerin teröristleri nasıl tedavi ettiklerini Star’a anlatmasından sonra, PKK ve FETÖ’yü büyük bir panik sardı. PKK destekçileri üç günden beri B.T rumuzlu hemşirenin kim olduğunu bulmak için örgüte yakın tüm hastane personellerini sorguladı.

SENDİKA DEVREYE GİRDİ

Haberden sonra özellikle Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) hastanede HDP’ye yakın ne kadar doktor, hemşire, sağlık memuru, temizlik ve güvenlik görevlisi varsa hepsiyle görüşerek B.T’nin gerçek kimliğine ulaşmaya çalıştı. Sendika görevlileri izinde olan hastane personellerini dahi arayıp B.T’yi sordu. SES Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Kaval, B.T’nin kimliğine ulaşamayınca milli iradenin sesi Star’a çamur atmaya başladı. Ancak SES’in iş yeri temsilcisi G.D’nin Sur’a giderek yaralı teröristleri tedavi ettiği iddialarını ise yanıtsız bıraktı. Hastanede başlatılan B.T operasyonundan netice alamayan PKK ve yandaşları çareyi Star’ın haberini itibarsızlaştırmak için kara propaganda yapmakta buldu. Haberin şokuyla ilk gün hastaneyi altüst eden PKK yandaşları, B.T’nin gerçek kimliğine ulaşamayınca terör örgütüne yakın medya ve STK’lar aracılığıyla hemşirenin erkek olduğu yalanı ortaya attı. Örgüt trolleri ile destekçileri ise bu yalan üzerinden ‘Star’a konuşan hemşire erkek çıktı’ başlıklarıyla haberin yalan olduğunu yaymaya çalıştı.

KARA PROPAGANDA

PKK yandaşlarının sosyal medya üzerinden yaymaya çalıştığı kara propagandaya FETÖ de yoğun destek verdi. FETÖ trolleri ile örgüte yakın bazı internet siteleri PKK’nın yaydığı yalan haberleri olduğu gibi sayfalarına taşıyarak Star’a saldırdı.  FETÖ’nün kaçkın firarisi Emre Uslu, hem sosyal medyadan hem de kendi internet sitesinden PKK’nın hamiliğini yaparak örgütü aklamaya çalıştı. STAR

HABERE YORUM KAT