1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PKK'ya büyük darbe, çok sayıda terörist öldürüldü
PKK'ya büyük darbe, çok sayıda terörist öldürüldü

PKK'ya büyük darbe, çok sayıda terörist öldürüldü

Vali Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari'de hava destekli olarak sürdürülen ve takviye birliklerin sevk edildiği operasyonlarda terörist guruba büyük darbe vurulduğunu da belirtti.

A+A-

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Derecik Beldesi Yeşilova bölgesinde süren operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. Vali Toprak, Derecik sınır bölgesindeki operasyonun Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel tarafından yürütüldüğünü söyledi.

Vali Toprak, teröristlerin üs bölgelere saldırmadığını, Tuğgeneral Tokel, tarafından yürütülen operasyonlar sırasında sıcak temasın sağlandığını söyledi. Vali Toprak sağlanan sıcak temasta 4 askerin yaralandığını ve tedavilerinin sürdüğünü belirtti. 

PKK'YA BÜYÜK DARBE 
 
Vali Cüneyit Orhan Toprak, bölgede hava destekli olarak sürdürülen ve takviye birliklerin sevk edildiği operasyonlarda terörist guruba büyük darbe vurulduğunu da belirtti. Çatışmaların yer yer devam ettiğini belirten Vali Toprak, "PKK'lı grupta büyük zayiat olduğu değerlendiriliyor. Ancak  kaç kişinin etkisiz hale getirildiğini henüz tespit edilmedi. Bu yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinden sonra belli olacak" dedi.
 

KAYNAK: DHA

HABERE YORUM KAT