1. HABERLER

  2. KONYA

  3. PKK'ya yakın isimlerin o iddiasına Konya Büyükşehir Belediyesi'nden cevap geldi
PKK'ya yakın isimlerin o iddiasına Konya Büyükşehir Belediyesi'nden cevap geldi

PKK'ya yakın isimlerin o iddiasına Konya Büyükşehir Belediyesi'nden cevap geldi

Dün akşamdan itibaren sosyal medyada paylaşılan Konya Büyükşehir Belediyesi logolu bir kamyonun fotoğrafı hakkında belediyeden açıklama geldi.

A+A-

DEAŞ'tan boşaltılan Suriye'nin Rakka kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait araç bulunduğu iddiaları ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi'nden bir açıklama geldi.

2-354.jpg

Dün akşam itibariyle, Etkin Haber Ajansı'nın paylaşımıyla başlayan ve bazı HDP Milletvekilleri ile PKK/PYD'ye yakın sosyal medya hesapları tarafından yayılan, 'üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin logosunun bulunduğu kamyonun Rakka'da ele geçirildiği' iddiası ortaya atılmıştı.

1-514.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde;

Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyemize ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayınlanmaktadır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapılması uygun görülmüştür:

Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır.

Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

HABERE YORUM KAT