1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PKK'ya yardımdan primleri ödeyemediler
PKK'ya yardımdan primleri ödeyemediler

PKK'ya yardımdan primleri ödeyemediler

Terör örgütü PKK'ya lojistik destek sağladığı defalarca ortaya çıkan DBP'de yeni bir skandal daha gün yüzüne çıktı. DBP'li Siirt Belediyesi'nin gayrimenkullerine prim borçlarını 'ödeyemedikleri' gerekçesiyle SGK İl Müdürlüğü tarafından haciz konuldu.

A+A-

SGK İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 sayılı Kanun ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, il genelinde vatandaşlardan tahsil oranlarının yüzde 87,63 olduğunu, belediyelerden tahsil oranının ise yüzde 60'lara düştüğünü söyledi.

Borcu olan belediyelerin gayrimenkullerine haciz koyduklarını ifade eden İlbaş, Siirt Belediyesinin gayrimenkullerine borçları nedeniyle haciz koyduklarını belirtti.

İlbaş, şöyle dedi:
"Bunun üzerine Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan beni arayarak, 'Sizi mahkemeye vereceğim.' dedi. Beni neden mahkemeye vereceklerini sorduğumda, 'Bütün gayrimenkullerime haciz koymuşsunuz.' dedi. Ben de, 'Peki neden sizin gayrimenkullerinize haciz koydum? Çünkü cari ay prim borcunuzu dahi ödemiyorsunuz. Benim sizden 43 milyon lira alacağım var. Bari bu paranın her ay tahakkuk eden cari parasını verin ki biz bunu tahsil edelim. Siz bizi mahkemeye verin. Ben sevinirim. Belki bu işi bu şekilde çözmüş oluruz.' dedim. Ben devleti temsil ediyorum. Görevim, devletin prim alacağını tahsil etmektir."

"Belediye borçlarının ilgili yasada belirtilen miktarı ödendiği takdirde haciz kaldırılacak." ifadesini kullanan İlbaş, daha sonra Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında bilgi verdi.

İlbaş, kanunun vatandaşlara, belediyelere ve spor kulüplerine büyük kolaylıklar sağladığını dile getirerek, herkesin bu kanundan faydalanmasını beklediklerini kaydetti.

PKK adına sözde mahkeme kurmuşlar
Erzurum'un Hınıs ilçesinin DBP'li Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, "bölücü terör örgütü PKK adına sözde Adalet Komisyonu kurduğu ve bir vatandaşı yargılayarak cezalandırdığı" iddiasıyla 14 Ekim'de tutuklanmıştı. Fırat'ın yanı sıra DBP Hınıs İlçe Başkanı, DBP Tekman İlçe Başkanı ve Tekman Kaymakamlığında çalışan bir personel, "PKK'ya yardım ve yataklık" suçundan tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Fırat'ın, terör örgütü PKK adına "sözde Adalet Komisyonu kurduğu, bir kişiyi burada yargıladığı, vatandaşa para cezası verdiği, vatandaşı ilçeden sürgün ettiği ve sözde mahkemede verilen kararlara imza attığı" belirtilmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum