1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polis ekibine saldıran iki terörist yakalandı
Polis ekibine saldıran iki terörist yakalandı

Polis ekibine saldıran iki terörist yakalandı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca polis ekibine yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırının ardından çıkan çatışmada biri yaralı iki terörist yakalandı

A+A-

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde, terör örgütü PKK mensupları tarafından polis ekibine düzenlenen silahlı saldırı sonrası çıkan çatışmada biri yaralı olmak üzere iki teröristin yakalandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilde muhtemel terör olaylarına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, sansasyonel eylemler gerçekleştirmek için dağ kadrosundan geldiği tespit edilen iki teröristin Bağcılar Mahallesi Cengizler Caddesi'nde polis ekibine silahlı saldırıda bulunması üzerine çatışma çıktığı belirtildi.

Çatışmada biri yaralı olmak üzere iki teröristin yakalandığı ifade edilen açıklamada, çatışma sırasında yoldan geçen bir kız çocuğunun hafif yaralandığı duyuruldu.

Olay yerinde çatışmanın ardından yapılan incelemede bir tabanca, bir sahte kimlik belgesi ve dijital materyalin ele geçirildiği aktarılan açıklamada, "Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadele kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam edecektir." ifadesi kullanıldı.

HABERE YORUM KAT