1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Recep Şeker’in Çanakkale Zaferi, Şehitler Günü mesajı
Recep Şeker’in  Çanakkale Zaferi, Şehitler Günü mesajı

Recep Şeker’in Çanakkale Zaferi, Şehitler Günü mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER Çanakkale Zaferi, Şehitler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Şeker açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

“Bugün Aziz Milletimiz için Ülkemiz için çok önemli bir gün, bu gün Milletimizin destan yazdığı Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü kutluyoruz. Bu önemli günde Çanakkale destanının tüm kahramanlarını şükranla ve rahmetle yâd ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Çanakkale Zaferi, bağımsızlığı ve vatanı uğruna canını vermekten bir an bile çekinmeyen bir Milletin kahramanlık destanıdır.

18 Mart 1915 tarihinde Aziz Milletimiz büyük bir inanç ve azimle tek yürek, tek vücut olmuş, vatanımızı düşmana teslim etmemek için dönemin en güçlü ordularına karşı çok önemli bir mücadele vermiş, insanlık tarihinde eşine az rastlanır büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır. Çoğu çocuk yaşta yüz binlerce Mehmetçik yokluk ve tüm imkânsızlıklar içinde mücadele ederek ya şehit veya gazi olmuşlar, aziz vatanımızı koruyarak bizlere emanet etmişlerdir.

Aziz Milletimiz Çanakkale Zaferi ile yüzyılımızın en büyük destanlarından birini tarihe altın harflerle yazmış ve yüz binlerce şehidimiz, “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tüm dünyaya göstermiştir.

Yine bu zafer ile Milletimizin her zaman ve her koşulda bağımsızlığı ve vatanı uğruna canını seve seve vereceğini ve bu uğurda gözünü kırpmadan cesaret ve kararlılıkla mücadele edeceğini tüm dünyaya haykırmış ve kanıtlamıştır.

 Çanakkale Zaferi'mizin 102. Yıldönümünde Aziz Milletimizin bu onurlu gününü en kalbi duygularımla kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum. Mekânları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun.“ dedi. 

HABERE YORUM KAT